SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Żubrówka Czarna z nową odsłoną projektu artystycznego „Czarna Polana”(wideo)

CEDC Polska startuje z nową odsłoną projektu „Czarna Polana” marki Żubrówka Czarna w który zaangażowano m.in. Muńka Staszczyka, Tomasza Bagińskiego, Michała Łojewskiego oraz Albo Inaczej. CEDC przy akcji współpracowało ze studiem Dobro, Platige Image, agencjami Feeders i 2012 oraz Fabryką Marketingu.

Article

Druga, tegoroczna edycja Czarnej Polany, projektu artystycznego pod mecenatem Żubrówki Czarnej prowadzona jest pod hasłem „Każdy z nas ma swoją naturę. I jest też natura, którą ma każdy z nas”.

W drugiej edycji projektu, inspirowanego historią marki Żubrówka Czarna, twórcy poruszają problem technologii, mediów społecznościowych i otaczających nas innowacji. Mowa jest o tym, że stanowią one barierę między człowiekiem, a naturą - zarówno naszą własną, jak i tą wokół nas.

Historię tę opowiadają: muzyk i wokalista - Muniek Staszczyk, reżyser i animator - Tomasz Bagiński, projektant Michał Łojewski, twórca marki odzieżowej UEG oraz projekt muzyczny Albo Inaczej.

- Czarna Polana od początku była projektem, która ma na celu łączyć ludzi z bardzo różnych światów - komentuje Tomasz Bagiński. - Dla mnie jest to tak naprawdę miejsce dialogu, gdzie spotykają się ludzie o różnej wrażliwości, o różnych wartościach, a na Czarnej Polanie są w stanie usiąść i ze sobą porozmawiać,  kooperować. Dlatego już drugi rok z rzędu łączymy artystów z różnych dziedzin i próbujemy stworzyć coś zupełnie nowego - dodaje.

W nowej odsłonie projektu „Czarna Polana” zostanie wykorzystany teledysk autorstwa Tomasza Bagińskiego. Jego motywem przewodnim jest pytanie, czy w natłoku technologii, zwykły człowiek potrafi jeszcze znaleźć czas, aby cieszyć się otaczającą go naturą i innymi ludźmi.

Tytułowa Czarna Polana ma być metaforą miejsca, gdzie technologia traci swoją władzę nad człowiekiem, nadal pozostając częścią jego życia. Za warstwę muzyczną klipu odpowiedzialna była ekipa Alkopoligamii w ramach projektu Albo Inaczej.

W reklamie wykorzystano utwór „Co to za miejsce?” z debiutanckiej płyty donGURALesko z 2002 roku. Opowieść o szarości i coraz większym tempie życia oraz refleksji nad sensem naszej egzystencji wyśpiewał Muniek Staszczyk.

W tym roku projekt „Czarna Polna" ma o wiele szerszy zakres niż w roku ub., a jego idea rozszerza się także na kolekcję ubrań polskiej marki UEG. Michał Łojewski, projektant i założyciel UEG, przygotował limitowaną kolekcję ubrań inspirowanych naturą. Jej design nawiązuje do struktury spękanego węgla drzewnego, którym filtrowana jest Żubrówka Czarna.

Na zakończenie Czarnej Polany planowane jest otwarcie Showroomu w centrum Warszawy przy współpracy z grupą mediową Newonce. Na miejscu będzie można zobaczyć kolekcję UEG, teledysk, spotkać się z twórcami.

Za produkcję teledysku odpowiedzialny jest dom produkcyjny Dobro, a za postprodukcję Platige Image. Koncepcję tegorocznej „Czarnej Polany” i plan komunikacji przygotowały agencje Feeders i 2012. Za promocję w mediach odpowiada Fabryka Marketingu.

W ub.r. projekt „Czarna Polana” realizowany był od lutego. Zaangażowali się w niego m.in. Kayah i Atanas Walkov

Agencje Feeders i 2012 pracują dla Żubrówki Czarnej w wyniku wygranego niedawno przetargu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Żubrówka Czarna z nową odsłoną projektu artystycznego „Czarna Polana”(wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl