SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Zweryfikowany Nadawca” w Onet Poczta. Większa kontrola w e-mail marketingu

Onet wprowadził na swojej platformie pocztowej nową usługę o nazwie „Zweryfikowany Nadawca”. Ma ona umożliwiać większą kontrolę zabezpieczeń planowanych wysyłek oraz poprawić ich widoczność w skrzynkach mailowych. Rozwiązanie jest dostępne bezpłatnie.

Article

Onet Poczta to usługa pocztowa oferowana przez należący do Ringier Axel Springer Polska portal internetowy Onet. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych w Polsce platform tego typu, według danych z października 2020 r. Onet Poczta miała ponad 3,8 mln realnych użytkowników. Lepsze pod tym względem były jedynie Wirtualna Polska oraz Google ze swoją pocztą Gmail.

Lepsza kontrola nad mailingiem

Teraz Onet Poczta wprowadziła nową, bezpłatną usługę skierowaną do wszystkich nadawców wysyłek mailingowych, firm i organizacji, które posługują się e-mail marketingiem.

Czytaj także: Poczta w Onet udostępnia fizyczny klucz bezpieczeństwa. Ma dodatkowo chronić konto użytkownika

Według zapowiedzi korzystając z usługi „Zweryfikowany Nadawca” wysyłający mogą łatwo sprawdzić stan zabezpieczeń planowanych wysyłek oraz poprawić ich widoczność w skrzynkach mailowych. Nowa usługa jest dostępna na dedykowanej stronie.

Onet zapewnia, że „Zweryfikowany Nadawca” to usługa podnosząca bezpieczeństwo zarówno nadawców, jak i odbiorców korespondencji. Korzystając z nowego narzędzia wysyłający mogą łatwo sprawdzić stan zabezpieczeń planowanych wysyłek mailingowych, aby uchronić siebie oraz odbiorców korespondencji przed oszustwami (np. typu phishing) oraz zwiększyć widoczność wysyłanych e-maili w Onet Poczcie oraz u innych dostawców poczty elektronicznej.

Zgodnie z zapowiedzią rejestracja w serwisie i skorzystanie z funkcji „Zweryfikowany Nadawca” umożliwia nadawcom uzyskanie wewnętrznego certyfikatu, dzięki któremu znacznie zwiększa się prawdopodobieństwo, że wysyłane wiadomości będą przekierowywane do skrzynki odbiorczej i nie będą traktowane jako spam.

Czytaj także: Onet Poczta zapowiada nowości, łatwiejsze sortowanie i usuwanie wiadomości. „Najważniejsze bezpieczeństwo i wygoda obsługi”

Onet wyjaśnia, że nowa usługa bazuje na trzech rodzajach zabezpieczeń: SPF, DKIM, DMARC. Niebawem w Onet Poczcie ma się pojawić również nowy folder „Inne”, do którego będą trafiać te wiadomości, które nie zostały określone jako spam, ale poziom ich zabezpieczeń jest niewystarczający i odbiegają od przyjętych standardów.

Dołącz do dyskusji: „Zweryfikowany Nadawca” w Onet Poczta. Większa kontrola w e-mail marketingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl