SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związki zawodowe TVP przeciw zmianom w regulaminie wynagradzania. “Fikcyjne, wysokopłatne stanowiska”

Trzy największe organizacje związkowe działające w TVP odrzuciły proponowane przez zarząd zmiany w regulaminie wynagradzania. Ich zdaniem prowadzić one będą do stworzenia “fikcyjnych, wysokopłatnych stanowisk pracy”.

Nowy regulamin wynagradzania i przyznawania świadczeń związanych z pracą w TVP ma zostać wprowadzony m.in. w związku z restrukturyzacją spółki i planem przeniesienia 550 jej pracowników do firmy zewnętrznej. Propozycje zmian przedstawiono działającym na terenie TVP związkom zawodowym. W piątek komisja zakładowa NSZZ Solidarność TVP SA, rada zakładowa TVP SA MZZ Pracowników Radia i Telewizji oraz zarząd ZZZPT TVP SA Wizja we wspólnym komunikacie poinformowały, że wspólnie odrzuciły proponowane zmiany w regulaminie.

- Pracodawca, wśród zmian korzystnych dla pracowników takich jak nowe zasady wynagradzania na stanowisku korespondenta zagranicznego TVP, nowe zasady ustalania i obliczania nagród jubileuszowych, wydłużenie okresu wykorzystania urlopu dziennikarskiego w TVP, rozszerzenie zastosowania premii prowizyjnej, chciał przemycić wprowadzenie nowych, fikcyjnych, wysokopłatnych stanowisk pracy - czytamy w komunikacie związkowców.

Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl podkreśla, że informacje o “nowych, fikcyjnych, wysokopłatnych stanowiskach pracy” są nieprawdziwe i spółka nie ma takich planów. Jak tłumaczy, planowane zmiany w regulaminie będą albo pozytywne albo obojętne dla pracowników. TVP ma dziś wydać oficjalny komunikat w tej sprawie, zawierający więcej szczegółów.

W komunikacie przedstawiciele związków napisali też, że wzywają pracodawcę do "podjęcia natychmiastowych rozmów w kwestiach płacy i zatrudnienia w ramach negocjacji zakładowego układu zbiorowego pracy“.

Przypomnijmy, że związkowy nie godzą się na plan przeniesienia 550 pracowników etatowych do firmy zewnętrznej. Dotyczyć ma on głównie dziennikarzy, ale także montażystów, grafików i charakteryzatorów. Zgodnie z zamiarami władz TVP, od jesieni tego roku mieliby oni być zatrudniani przez wybraną w przetargu firmę zewnętrzną. Operacja ta miałby jednak sprzyjać przechodzeniu pracowników na samozatrudnienie i przynieść w pierwszym roku spółce oszczędności w wysokości od 5 do 15 mln zł (więcej na ten temat).

Dołącz do dyskusji: Związki zawodowe TVP przeciw zmianom w regulaminie wynagradzania. “Fikcyjne, wysokopłatne stanowiska”

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
adam
w tvp kto tylko moze kradnie, kradl i bedzie kradl. dlaczego to dziwadlo jeszzcze funkcjonuje i zatrudnia rozne miernoty za nasze pieniadze? chory swiat..
odpowiedź
User
janka
to samo co w innych państwowych spółkach od szpitali począwszy, trzeba zatrudnić odpowiednio ,,miernych ale wiernych" jAK ZA KOMUNY!!!!
odpowiedź
User
Klawisz od Bernsteina
BMW - w Niemczech oznacza Bayerischer Motor Werke, w Polsce BMW oznaczało, oznacza i oznaczac będzie BI|ERNY/A MI|ERNY/A Ale WIERNY/A. dlatego jak przytjrzycie sie jak wyglada kraj, ktory przegrał wojne i jak wyglada kraj, ktore te wojne wygrał, to chyba widac róznice jak na dłoni. A Pan Rakowiecki ? polecam po funkcjo rzecznika rządu złożyć papiery na naczelnika zakladu karnewgo Rakowiecka 37. Dobra fucha i jak ulał do nazwiska
odpowiedź