SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy porozmawiają z zarządem Agory na temat dodatków inflacyjnych

Na początku listopada odbędzie się kolejna tura rozmów zarządu Agory ze związkowcami. Tematem będzie możliwość wypłaty dodatków inflacyjnych. Pierwsze spółka wypłaciła najmniej zarabiającym pracownikom w sierpniu br.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie zarządu Agory z działającymi w spółce związkami zawodowymi w sprawie możliwości wypłaty kolejnej transzy dodatków inflacyjnych dla pracowników firmy.

- Zarząd stwierdził, że będzie to nie wcześniej niż w piątek, więc wypadnie to zapewne na początku listopada, po 1 listopada – mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Adriana Rozwadowska, przewodnicząca związku zawodowego NSZZ „Solidarność” w Agorze i Inforadiu.

Pod koniec lipca br. „Solidarność” i Inicjatywa Pracownicza przy Agorze poinformowały o zakończeniu kilkutygodniowych rozmów z zarządem na temat inflacyjnych dodatków do pensji dla najmniej zarabiających pracowników.

Jednorazowe dodatki w sierpniu otrzymali pracownicy zarabiający mniej niż średnie wynagrodzenie w spółce (8300 zł brutto miesięcznie). Zarabiający do 4 tys. zł dostali 1751 zł, do 6 tys. - 1551 zł, a pomiędzy 6001 a 8300 zł – 1351 zł (wszystkie kwoty brutto). Pieniądze otrzymali nie tylko etatowi pracownicy, ale także stali współpracownicy Agory.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

„Jak wiecie po zakończonej sukcesem misji wywalczenia dodatków inflacyjnych latem tego roku, umówiliśmy się z zarządem na kolejną turę rozmów jesienią. Spotkanie, podczas którego będziemy omawiać finansową zdolność spółki do wypłaty kolejnej transzy dodatków, jest właśnie umawiane” - napisała „Solidarność” na Facebooku 12 października.

Apel w podobnej sprawie wystosowały niedawno do zarządu Ringier Axel Springer Polska tamtejsze związki. Obecnie jednak toczą się tam rozmowy na temat zapowiedzianych w połowie miesiąca zwolnień grupowych.

Pomoc dla odchodzących na emerytury

W czerwcu związkowcy z Agory informowali, iż porozumieli się z działem HR spółki ws. dodatkowych odpraw emerytalnych dla pracowników zarabiających poniżej 10 tys. zł brutto. Wysokość odpraw uzależniona jest od stażu pracy w Agorze. Pracownicy, którzy przepracowali tam 15-19 lat dostaną 2 tys. zł brutto, osoby o stażu pracy 20-29 lat – 3 tys. zł brutto, a 30 i więcej lat – 5 tys. zł brutto.

W październiku zarząd Agory zdecydował o przesunięciu 1,2 mln zł na fundusz mieszkaniowy, z którego pracownicy mogą dostawać zwrotne wsparcie na zakup i remont nieruchomości.

W drugim kwartale br. grupa Agora przy wzroście przychodów o 30 proc. do 261,8 mln zł i zysku EBITDA z 14,7 do 26,1 mln zł zanotowała 17,6 mln zł straty netto (wobec 9,9 mln zł straty rok wcześniej). Najmocniej zwiększyły się wpływy kin Helios, przychody reklamowe wzrosły o 9,5 proc.

Dołącz do dyskusji: Związkowcy porozmawiają z zarządem Agory na temat dodatków inflacyjnych

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xx
Panie Areczku, dodatki inflacyjne będą, ale dla Zarządu.
odpowiedź
User
Szecht
Zarząd wyżywi się sam
odpowiedź
User
zcxvbn
Liberalizm, wolny rynek. Liberalizm, wolny rynek. Liberalizm, wolny rynek. Liberalizm, wolny rynek. Liberalizm, wolny rynek...
odpowiedź