SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Związkowcy z Trójki negocjują z zarządem

We wtorek odbyło się pierwsze spotkanie zarządu Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Trójki z wiceprezesem Wojciechem Poczachowskim, przedstawicielem zarządu Polskiego Radia.

Podczas spotkania przedstawione i omówione zostały wszystkie postulaty związku, w tym żądanie związkowców dotyczące odwołania ze stanowiska dyrektora Trójki Jacka Sobali. Na 11 marca zaplanowano kolejne spotkanie, w czasie którego mają zostać poczynione już konkretne ustalenia. W oficjalnym oświadczeniu Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Trójki napisano: „Uzgodniono, iż strony będą dążyć do osiągnięcia akceptowalnego przez wszystkich kompromisu oraz na czwartek, 11 marca 2010 ustalono termin kolejnego spotkania, podczas którego ma dojść do szczegółowej dyskusji na temat postulatów”.
 
Jak powiedział w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Wojciech Dorosz, wiceprzewodniczący związku, rozmowy przebiegały w miłej atmosferze, a z wypowiedzi wiceprezesa Poczachowskiego można wnosić, że zarząd Polskiego Radia jest zainteresowany sytuacją w Trójce. „Czwartkowe spotkanie będzie kontynuacją spotkania wtorkowego. Na razie przedstawiliśmy punkt widzenia zespołu Trójki i omówiliśmy postulaty związku. Szczegółowa dyskusja dopiero nastąpi. Rozmowy w tym tygodniu to dopiero początek całej serii spotkań konsultacyjnych - nie należy zapominać, że wkrótce rozpocznie się restrukturyzacja w Polskim Radiu, tym ważniejsze więc staje się szybkie zakończenie konfliktu” – powiedział serwisowi Wirtualnemedia.pl Dorosz.

Zarząd Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu 3 ukonstytuował się we wtorek, 2 marca. Walne zebranie członków związku uchwaliło listę postulatów, skierowanych do zarządu Polskiego Radia. Związek domaga się przede wszystkim odwołania ze stanowiska dyrektora Trójki Jacka Sobali, a także anulowania decyzji programowych i personalnych, podjętych przez Sobalę w lutym 2010 roku.

Sam Jacek Sobala jest zaskoczony działaniami związku oraz żądaniem odwołania go z funkcji dyrektora Trójki. „Dlaczego miałbym ustępować? Co się stało w Trójce? Czy ktoś został zwolniony? Nie. Czy wobec kogokolwiek kiedykolwiek zachowałem się w sposób nieuprzejmy, niedelikatny, rozmawiałem z pozycji siły? Czy kiedykolwiek odmówiłem przedstawicielowi związku rozmowy? Nie. O co chodzi? O co jest ten protest?” – pytał w rozmowie z IAR Jacek Sobala.

Według związkowców do Trójki powinna powrócić Magda Jethon (do grudnia 2009 szefowa programu, odwołana przez zarząd PR – przyp. red.), jak również Jerzy Sosnowski (dziennikarz i przewodniczący związku – przyp. red.), który prowadził „Klub Trójki”. Związek chce też przywrócenia do pracy w porannym programie „Zapraszamy do Trójki” Damiana Kwieka i Marcina Zaborskiego, wycofania z anteny audycji publicystycznej „Trójka po trzeciej” oraz przywrócenia pełnego czasu antenowego Arturowi Orzechowi. Związkowcy domagają się też przeprowadzenia transparentnego konkursu na nowego szefa Programu 3, z udziałem obserwatorów ze związku.

Dołącz do dyskusji: Związkowcy z Trójki negocjują z zarządem

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
okopan
A moze od razu zmienic nazwe anteny na PR ZZ i PO???
odpowiedź
User
m1
brawo, brawo Sobala out!
odpowiedź
User
jacak
nooooooo... i bylo sobie dobre radio, czlowiek wracal z dzieckiem do domu to i prywatnej kolekcji posluchal... i sie uspokoil a teraz... Jada sobie Panowie kto i ile pomordowal... ludzie opamietajcie sie, czy cale zycie mozna jeczec z bólu i nienawisci??? czy to konstruktywnie na cokolwiek wplywa?

mowia ze muzyka lagodzi obyczaje... jak slucham Pana Kurtyki... to on chyba slucha tylko plyt.. z przemowieniami Jarka...
odpowiedź