SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Auchan zamyka dwa nierentowne sklepy

Auchan Retail Polska zdecydowało o zamknięciu dwóch swoich sklepów - w Grudziądzu i Lubinie. Przyczyną decyzji jest nierentowność placówek, wynikająca z niskich obrotów i niekorzystnych warunków najmu. Sieć planuje w związku z tym zwolnienia grupowe.

fot. materiały prasoweArticle

Sklepy Auchan w Grudziądzu i Lubinie działają do 27 września. Jak podkreśla firma w komunikacie, "pomimo wysiłków zespołów osiągnięcie trwałej rentowności obu placówek okazało się niemożliwe".

Firma ma pożegnać się w sumie z 284 pracowników, czyli wszystkimi zatrudnionymi. Auchan Retail Polska podkreśla w komunikacie, że "zadba o każdego z pracowników zatrudnionych w obu zamykanych sklepach". Francuska sieć będzie prowadziła z załogą rozmowy, podczas których przedstawione zostaną im możliwości i dalsze perspektywy.

- Chcemy nadal bronić siły nabywczej polskich konsumentów i pozostać liderem niskich cen w Polsce. Równocześnie jednak zmuszeni jesteśmy do podejmowania trudnej, ale koniecznej decyzji o zamknięciu placówek nierentownych - w Grudziądzu i Lubinie. To niełatwa decyzja, przede wszystkim ze względu na ekipy obu sklepów, które dołożyły wszelkich starań, aby poprawiać z roku na rok rezultaty, za co chcę im podziękować. Naszym priorytetem jest w tej chwili zapewnienie pracownikom obu sklepów możliwie jak najlepszego wsparcia w tej szczególnej sytuacji - powiedział Gérard Gallet, dyrektor generalny Auchan Retail Polska.

Umowy z pracownikami zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych wraz z odprawami. Dla osób spełniających kryterium wieku możliwe będzie skorzystanie z uprawnień przedemerytalnych lub emerytalnych wraz z odprawą emerytalną. Firma uwzględnia możliwość przeniesienia części pracowników do innych sklepów sieci w regionie. Przeniesienia te nastąpią w ramach dostępnych wakatów, z zachowaniem wszelkich uprawnień pracowniczych i ciągłości zatrudnienia.

Kolejne zwolnienia w Auchan w Polsce

To już kolejny taki ruch francuskiej sieci w Polsce w ostatnim czasie. Sieć Auchan Retail Polska zdecydowała, że zamknie z końcem sierpnia dwa markety: w Dąbrowie Górniczej i Mysłowicach. Części pracowników zaproponuje pracę w innych placówkach, planuje jednak zwolnienia grupowe.

Obecnie Auchan prowadzi w Polsce 74 hipermarkety w dwóch formatach: 10-18 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (klasyczne) oraz 5-10 tys. metrów kwadratowych powierzchni sprzedaży (kompaktowe). Zarządza także kanałem handlu e-commerce Auchan Direct.

 

Dołącz do dyskusji: Auchan zamyka dwa nierentowne sklepy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Karol
No zaczyna się. A będzie Jeszcze gorzej nie tylko Auchan tak będzie robić
odpowiedź
User
bruce
W Lubinie tańszy jest pewnie Kaufland
odpowiedź