SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia grupowe w Carrefour Polska

Firma Carrefour Polska zdecydowała o kolejnych zwolnieniach grupowych, które obejmą do 200 osób, pracujących zarówno w centrali jak i w sklepach. Mają one związek z realizacją nowej strategii handlowego giganta.

Article

- W dniu 13 września 2023 roku złożyliśmy do Powiatowego Urzędu Pracy w Warszawie zawiadomienie o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych, które obejmą w skali całej firmy maksymalnie 200 osób. Poinformowaliśmy również organizacje związkowe, z którymi prowadzimy obecnie proces konsultacji w tym zakresie. Dotyczy on m.in. warunków odejść z firmy pracowników objętych procedurą zwolnień grupowych i świadczeń dla tych pracowników - informuje Wirtualnemedia.pl biuro prasowe Carrefour Polska. Pierwszy o planie zwolnień napisał serwis dlahandlu.pl.

Zwolnienia wynikają z realizacji strategii “Carrefour 2026”, która w listopadzie ub.r. została ogłoszona przez Grupę Carrefour. Jednym z jej głównych celów jest wdrożenie nowej, prostszej i bardziej wydajnej organizacji, co przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności i innowacyjności całej Grupy.

Carrefour centralizuje część funkcji w Europie

- Budując firmę przyszłości, Carrefour na poziomie całej Grupy wprowadza szereg innowacji m.in. w zakresie przeprojektowania procesów operacyjnych, a także upraszczania swojej organizacji. Przekłada się to na konkretne działania i projekty na poziomie Grupy, m.in. zwiększenie synergii funkcji wsparcia w całej Grupie i stworzenie europejskich centrów eksperckich, masyfikację zakupów niehandlowych (w skali europejskiej) i stworzenie centrów zakupowych, połączenie negocjacji produktów i zakupów niehandlowych (w skali europejskiej), czy utworzenie joint venture Unlimitail ze spółką Publicis, aby wspólnie stać się liderem w segmencie Retail Media w Europie – informuje biuro prasowe Carrefoura.

W ramach transformacji biznesowej również Carrefour Polska dostosowuje swoje struktury do nowego modelu operacyjnego Grupy. Teraz ruszyły zmiany w centrali.

- Wdrożenie nowego, bardziej efektywnego modelu operacyjnego poprzez uproszczenia, wspólne prowadzenie określonych działań i cyfryzację pozwoli na jeszcze większe skoncentrowanie się poszczególnych krajów na rozwoju oraz zapewnieniu doskonałości handlowej i operacyjnej. Większa współpraca w zakresie działań prowadzonych na poziomie Grupy w Europie ma na celu uzyskanie efektu skali i wspólnego wykorzystania umiejętności, w szczególności poprzez utworzenie centrów eksperckich - tłumaczy firma.

Czytaj także: Carrefour Polska z zarzutami od UOKiK

Sieć zmniejszy zatrudnienie w sklepach

Carrefour dostosowuje również stan zatrudnienia w swoich sklepach do wielkości sprzedaży, co ma być odpowiedzią na wymogi związane z realizacją celów budżetowych na obecny rok.

- W związku z powyższymi powodami w najbliższym czasie dojdzie w naszej sieci do zmniejszenia zatrudnienia, gdyż nie będziemy w stanie zaoferować wszystkim pracownikom centrali firmy i sklepów pracy w nowych strukturach lub też nie wszyscy pracownicy wyrażą zgodę na zawarcie porozumień dostosowujących warunki pracy tych osób do nowej struktury organizacyjnej w centralo - podaje biuro prasowe sieci

Poprzednie zwolnienia grupowe w Carrefourze miały miejsce wiosną br. Były in efektem zamknięcia sieci sklepów specjalistycznych Galerie Alkoholi oraz niektórych placówek innych sieci. W związku z tym spółka planowała rozstanie z maksymalnie z 165 pracownikami.

Rok 2022 sieć zakończyła z liczbą 928 placówek w Polsce. Rok wcześniej było ich 955. Powodem spadku było zmniejszenie liczby franczyzowych placówek pod szyldem Carrefour Express. Jednocześnie w ostatnich latach firma otwierała nowe hiper- i supermarkety.

W całym I półroczu br. sprzedaż Carrefoura w Polsce wyniosła 1,098 mld euro. To o 1,7 proc. więcej niż rok wcześniej przy aktualnych kursach walut i po uwzględnieniu paliw. Przy stałych kursach walut sprzedaż sieci wzrosła w naszym kraju o 1,4 proc. Natomiast wzrost sprzedaży LfL, czyli w sklepach porównywalnych, był wyższy i wyniósł 3,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia grupowe w Carrefour Polska

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jan
Zwalniaja znaczy beda zatrudniac.
odpowiedź
User
Bayo
W Biedronce i Lidlu bez przerwy się ogłaszają za pomocą sklepowego nagłośnienienia, że szukają ludzi do pracy.
odpowiedź
User
Marian
Menadżerowie z Carrefoura skopiowali pomysł od Tesco. Do tej pory pracownik miał 1 korytarz do uzupełniania towaru ma półkach a od dziś będzie miał 2 albo 3 za taką samą pensję. No genialna strategią optymalizacja I coś tam jeszcze . Znowu niemiecki Lidl ich pokona jak w 1940
odpowiedź