SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia w Paramount. Koniec MTV News

Paramount zarządzany przez Chrisa McCarthy'ego zwalnia 25 proc. personelu krajowego, a także likwiduje różne gałęzie działalności po fuzji z Showtime. MTV News znalazła się na liście jednostek zlikwidowanych.

Na skutek ostatniej fali zwolnień w branży, niedawno połączone Showtime/MTV Entertainment Studios oraz Paramount Media Networks, nadzorowane przez prezesa i dyrektora generalnego oddziału, Chrisa McCarthy'ego, zmniejszają swój zespół krajowy o 25 proc. pracowników. McCarthy odniósł się do cięć, które nazwał „bardzo trudną, ale konieczną decyzją”, w przygotowanej przez siebie notatce firmowej.

Koniec MTV News

Według źródeł amerykańskiego serwisu Deadline najsilniej ucierpiały podstawowe sieci kablowe, a wiele jednostek zostało zamkniętych w ramach konsolidacji. Zlikwidowany został m.in. oddział MTV News, czyli dział produkcji wiadomości MTV, który został uruchomiony pod koniec lat 80. Jednostka przeszła już znaczną redukcję w ciągu ostatnich sześciu lat. Pracownicy MTV News zamieścili w mediach społecznościowych informacje o zwolnieniach.

Wśród dyrektorów wyższego szczebla, których dotyczą zwolnienia, znalazła się Jessica Zalkind, wiceprezes ds. rozwoju talentów i seriali w MTV Networks oraz Todd Radnitz, wiceprezes ds. oryginalnych seriali w MTV Entertainment Group i Paramount +.

Podczas najnowszej fali zwolnień Showtime/MTV Entertainment Studios zostało w dużej mierze oszczędzone po tym, jak mocno ucierpiało w lutym, kiedy oba studia zostały połączone, a Showtime wziął na siebie ciężar cięć.

Przyczyny zwolnień

„To trudne, ale ważne strategiczne przegrupowanie naszej działalności” – powiedział McCarthy. „Dzięki wyeliminowaniu niektórych jednostek i usprawnieniu innych będziemy w stanie obniżyć koszty i stworzyć bardziej efektywne podejście do naszej dalszej działalności”.

Nowa fala cięć nadchodzi po tym, jak Paramount Global spadł znacznie poniżej prognoz Wall Street w zeszłym tygodniu, kiedy firma odnotowała stratę w wysokości 1,1 miliarda dolarów w pierwszym kwartale, co doprowadziło do 25 proc. spadku cen akcji.

Notatka firmowa Chrisa McCarthy’ego

Oto pełna notatka McCarthy'ego:

„Finalizując integrację Showtime i kontynuując transformację naszej działalności na przyszłość, stworzyliśmy świetny fundament pod dalsze sukcesy, konsolidując naszą grupę w dwóch działach:

• Studios – integracja Showtime i MTV Entertainment Studios w jeden potężny zespół studyjny
• Networks – połączenie dziewięciu oddzielnych zespołów w jedną grupę

Ta kombinacja zaowocowała niesamowitą listą hitów, w tym „Yellowstone”, „1883”, „Tulsa King”, „South Park”, „The Challenge”, „Teen Wolf”, „1923”, „Drag Race”, „Mayor of Kingstown”, „Your Honor”, „George & Tammy” i „Yellowjackets” – które razem wzięte , przyciągnęły rekordową liczbę subskrybentów do Paramount+ i Showtime oraz pomogły Paramount+ przewodzić branży pod względem wzrostu liczby nowych subskrybentów.

Jednak pomimo sukcesu w streamingu, podobnie jak wielu naszych konkurentów, nadal odczuwamy skutki trudnej sytuacji gospodarczej i ekonomicznej. Aby temu zaradzić, nasi liderzy wyższego szczebla we współpracy z HR pracowali razem przez ostatnie kilka miesięcy, aby określić optymalną reorganizację dla obecnych i przyszłych potrzeb naszej firmy.

W rezultacie podjęliśmy bardzo trudną, ale konieczną decyzję o zmniejszeniu zatrudnienia o około 25 proc. To trudne, ale ważne strategiczne przegrupowanie. Poprzez eliminację niektórych jednostek i usprawnienie innych będziemy w stanie obniżyć koszty i stworzyć bardziej efektywne podejście do naszej działalności. Dzisiaj powiadomimy pracowników, których stanowiska zostały zlikwidowane, a liderzy przekażą te wiadomości bezpośrednio tym zespołom/lub osobom. Po tych zebraniach odbędą się indywidualne spotkania 1:1 z naszymi przedstawicielami HR.

Zdaję sobie sprawę, że te decyzje będą bardzo trudne dla wszystkich, a przede wszystkim dla tych, którzy odejdą. To nie jest coś, co traktujemy lekko. Mamy jednych z najbardziej oddanych i pełnych pasji członków zespołu, którzy w pełni angażują się w rozwój naszych marek i biznesu. Dlatego tak trudno jest pożegnać się z naszymi przyjaciółmi i współpracownikami. Osobom, których to dotyczy, głęboko dziękujemy za pasję i kreatywność, które wnosiliście do firmy każdego dnia.

Nasz zespół kierowniczy i partnerzy HR dokładają wszelkich starań, aby proces ten przebiegał z empatią i szacunkiem”.

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w Paramount. Koniec MTV News

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mgr z MBA
Mam nadzieję że iderzy wyższego szczebla nie będą objęci redukcją
odpowiedź
User
Logan Roy
Succession, sezon 23, odcinek 5...
odpowiedź