SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zwolnienia u wydawcy "Super Expressu"

Media Express planuje zwolnić kilkunastu pracowników

Spółka Media Express, do której należy dziennik "Super Express", planuje zwolnić co najmniej 30 osób. Ma to być częścią planu restrukturyzacyjnego firmy.

- Głęboka analiza pozycji rynkowej i finansowej Media Express, skłoniła właścicieli oraz zarząd do podjęcia niezbędnych kroków zmierzających do zmniejszenia kosztów operacyjnych, w celu zapewnienia stabilizacji firmie. Jedną z nich jest konieczność redukcji zatrudnienia - poinformowała Grażyna Bukowska, rzecznik prasowy Media Express.

Zwolnienia grupowe mają objąć wszystkie działy Spółki w której obecnie pracuje 516 osób.

- Nie jest jeszcze ustalona skala zwolnień, ale na pewno nie będzie to mniej niż 30 osób. Dokładna liczba pracowników objętych zwolnieniami grupowymi oraz termin ich przeprowadzenia zostaną podane do wiadomości w regulaminie zwolnień, który będzie konsultowany z przedstawicielami pracowników, tj. po 20 czerwca - dodała Grażyna Bukowska.

Zwolnienia zostały zaplanowane na lipiec i sierpień.

Jak informuje Media Express działania restrukturyzacyjne prowadzone są w interesie przeważającej części pracowników, w celu zapewnienia stabilizacji i możliwości dalszego rozwoju Spółki.

W związku z planowanymi przekształceniami w firmie, niektórzy pracownicy zwalniani przez Media Express mają otrzymać propozycję pracy w grupie ZPR SA. Część będzie miała możliwość kontynuowania współpracy z Media Express na innych zasadach zatrudnienia. Wszystkim zwalnianym zostaną wypłacone pełne świadczenia zgodnie z przepisami ustawy o tzw. zwolnieniach grupowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia u wydawcy "Super Expressu"

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl