SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zwolnienia w Viacomie. Spółka zmieniła strukturę

Viacom International Media Networks przeprowadził w ostatnich tygodniach spore cięcia zatrudnienia w polskim oddziale - ustalił nieoficjalnie portal Wirtualnemedia.pl. Jednocześnie spółka wprowadziła zmiany w swojej strukturze, powołując nowe stanowiska kierownicze.

Dariusz Janczewski Article

Z informacji Wirtualnemedia.pl wynika, że polski oddział spółki VIMN zredukował zatrudnienie o co najmniej kilkanaście osób. Cięcia dotyczyły działu programmingu oraz działu on-air. Wielu pracowników otrzymało jednak propozycje pozostania w koncernie pod warunkiem przejścia do struktur VIMN w innych krajach. Jak ustaliliśmy, np. osobom z działu on-air zaproponowano przeniesienie się do Amsterdamu, gdzie przygotowywane mają być teraz materiały on-air dla polskich kanałów VIMN.

Poza redukcją zatrudnienia nadawca zdecydował się na oszczędności programowe - w jesiennych ramówkach stacji Viva Polska i MTV Polska nie ma żadnych polskich produkcji. Nie zdecydowano się m.in na produkcję kolejnych edycji takich formatów jak “Warsaw Shore”, “Miłość na bogato” czy “Enjoy the view. Love Natalia”, z anteny Vivy spadł też emitowany od kilku sezonów program “In & Out”.

Ograniczenie liczby pracowników i oszczędności w programie to m.in. skutek modyfikacji kompetencji polskiego oddziału VIMN. Obecnie odpowiada on za własny wynik finansowy, podczas gdy wcześniej o finansach poszczególnych kanałów decydowano na poziomie dywizji regionalnych nimi zarządzających. Zmiana ta nastąpiła w czerwcu br., gdy zostało stworzone stanowisko general managera oddziału. Objął je Dariusz Janczewski, wcześniej vice president ad sales i country manager koncernu w Polsce (więcej na ten temat). Poza finansami odpowiada on także za strategię rozwoju spółki w naszym kraju.

W związku ze zmianą dotyczącą zarządzania finansami w VIMN Polska utworzono stanowisko dyrektora finansowego, którym została Katarzyna Samojluk. Poza pracą dla polskiego oddziału będzie też wspierać strukturę VIMN North. Wcześniej Samojluk przez wiele lat była związana z Eli Lilly Polska, ostatnio jako dyrektor finansowy.

Latem Daniel Reszka, wiceprezes ds. programowych i kontentu kanałów rozrywkowych VIMN na region Europy Północnej, przeszedł na stanowisko marketing & product vice presidenta w VIMN Polska. Jest odpowiedzialny za wszystkie marki z portfolio koncernu w Polsce oraz strategię marketingową. Kieruje także pracami działów: produktowego, PR i projektów specjalnych.

Nowe stanowisko otrzymał też Tomasz Parfienowicz, dotąd dyrektor ds. strategii. Objął on funkcję ad sales & corporate strategy senior directora, w ramach którego jest odpowiedzialny za sprzedaż reklam, monetyzację produktów VIMN oraz rozwój strategii biznesowej.

Jak już informowaliśmy, nową funkcję ma także dotychczasowy dyrektor programowy MTV Polska i VH1 Polska Jerzy Dzięgielewski. Jako product & portfolio director jest odpowiedzialny za rozwój produktów tworzonych przez VIMN oraz kooperacje pomiędzy markami spółki a zewnętrznymi partnerami na polskim rynku (więcej na ten temat).

Dzięgielewski odpowiada za współpracę z TTV dotyczącą emisji serialu “Teen Mom Poland: Nastoletnie matki” w tej stacji (dowiedz się więcej). VIMN współpracuje też z TV Puls, do której trafił właśnie reality-show “Warsaw Shore” (więcej na ten temat). Jak wynika z naszych informacji, obecnie koncern poszukuje nadawców, którzy zdecydują się na realizowanie koprodukcji z jego kanałami, co ma sprawić, że polskie programy znów się pojawią na ich antenach.

- Wzmocnienie kompetencji polskiego zespołu otwiera przed nami nowe możliwości operacyjne - tak w komunikacie mówi o zmianach Dariusz Janczewski, general manager VIMN Polska. - Pierwsze efekty pracy wzmocnionego teamu już widać, wystarczy wspomnieć planowaną na koniec października premierę kanału Comedy Central HD - dodaje.

Przedstawiciele VIMN Polska mimo wielu zapytań z naszej strony nie zdecydowali się skomentować informacji o redukcji zatrudnienia w spółce.

W polskim portfolio Viacom International Media Networks poza Viva Polska i MTV Polska są też stacje Comedy Central, Comedy Central Family, VH1 Polska, Nickelodeon, Nick Jr. i Viacom! Blink.

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w Viacomie. Spółka zmieniła strukturę

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Maryla
bełkot
0 0
odpowiedź
User
bełkot
bełkot
0 0
odpowiedź
User
Apollo17
To w końcu zwolnienia, czy relokacje? Autor chyba sam nie wie o czym pisze...
0 0
odpowiedź