SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zwolnienia w Western Digital

Firma Western Digital ogłosiła w środę, że zmniejsza liczbę zatrudnionych pracowników o 5 procent.

Oznacza to, że pracę w amerykańskiej firmie produkującej komputerowe dyski twarde straci około 2,5 tysiąca osób. Przyczyną zwolnień jest spadek popytu na produkty producenta - informuje agencja AFP.

"W obecnej sytuacji makroekonomicznej, spodziewamy się, że osłabienie zapotrzebowania potrwa co najmniej do połowy przyszłego roku kalendarzowego. W konsekwencji podejmujemy dodatkowe kroki mające na celu natychmiastowe obniżenie wydajności produkcyjnej oraz operowanie wydatkami na długoterminowej podstawie" - oświadczył John coyne, prezes i dyrektor wykonawczy Western Digital.

Producent obniżył również prognozę odnośnie swoich dochodów w kończącym się 26 grudnia kwartale. W październiku firma szacowała, że dochody te wyniosą od 2,025 do 2,15 miliarda dolarów, a teraz przewiduje, że będą one na poziomie od 1,7 do 1,8 miliarda dolarów.

Poza redukcją zatrudnienia, firma postanowiła także obniżyć pensje dla zarządu i osób pracujących na stanowiskach kierowniczych. Nie ujawniono jednak jak duże będą te obniżki. Zamknięta zostanie też jedna z trzech fabryk dysków twardych znajdujących się w Tajlandii oraz jedna w Malezji.

Cały plan, który ma zostać zrealizowany do końca marca przyszłego roku, ma przynieść Western Digital oszczędności rzędu 150 milionów dolarów rocznie.

źródło: AFP

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zwolnienia w Western Digital

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl