SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja marketingowa syna Zygmunta Solorza z 8,9 mln zł wpływów i 852 tys. zł zysku netto

Agencja influencer marketingu Golden Coil, której większościowym udziałowcem jest Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza, w ub.r. zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 0,7 proc. do 8,89 mln zł. Jej zysk netto zmalał z 953,5 do 851,8 tys. zł.

Article

Agencja Golden Coil oferuje różne usług z zakresu marketingu z udziałem twórców internetowych, m.in. strategię, kreację, produkcję wideo i analizy. Współpracuje na stałe z takimi influencerami i profilami społecznościowymi jak m.in. Gimper, Mandzio, Poszukiwacz, Magda Bereda, Lachu, Mamiko i Kubson.

Firma ma w dorobku projekty dla reklamodawców z różnych branż. Wiosną 2017 roku usługi współpracujących z nią influencerów zaczęły być oferowane przez Polsat Media w ramach marki Polsat Media AdTube.

W ub.r. przychody krajowe Golden Coil zmalały rok do roku z 8,39 do 8,34 mln zł, a te z zagranicy - z 565,3 do 546,3 tys. zł.

Z kolei koszty operacyjne agencji poszły w górę o 2,5 proc. do 7,88 mln zł. Zdecydowaną większość stanowią wydatki na usługi obce, które zwiększyły się z 7,19 do 7,51 mln zł. Natomiast nakłady na wynagrodzenia zmalały z 452 do 342,3 tys. zł. Firma nie zatrudniała w ub.r. żadnych osób na etacie.

Przy wzroście kosztów i spadku przychodów zmniejszyły się wyniki rentowności agencji. Zysk sprzedażowy, operacyjny i brutto poszedł w dół z 1,27 do 1,01 mln zł, a zysk netto - z 953,5 do 851,8 tys. zł.

Większość udziałów Golden Coil ma syn Zygmunta Solorza

75 proc. udziałów agencji ma Piotr Żak, a 25 proc. - Martyna Karaś. Żak to młodszy syn Zygmunta Solorza, większościowego akcjonariusza m.in. Cyfrowego Polsatu, ZE PAK, Elektrimu i Plus Banku.

Piotr Żak jest w radach nadzorczych kilku firm należących do Solorza. Od wiosny 2016 roku jest w radzie nadzorczej Telewizji Polsat, od połowy 2018 roku w Cyfrowym Polsacie, a od wiosny ub.r. w Polkomtelu. Ponadto wszedł w skład rad nadzorczych spółek, w które w ostatnich latach zainwestował Cyfrowy Polsat: od jesieni 2018 roku jest w radzie nadzorczej Netii, a w maju br. został wybrany do rady nadzorczej Asseco Poland.

Ponadto w kwietniu br. Cyfrowy Polsat kupił 9 proc. udziałów spółki Pluszak, w której wcześniej 75 proc. udziałów należało do Piotra Żaka, a 25 proc. do spółki Michała Badylowskiego.

Zysk Golden Coil na dywidendę

W zeszłym tygodniu udziałowcy Golden Coil zdecydowali, że cały zeszłoroczny zysk netto agencji zostanie im wypłacony w formie dywidendy. Na koniec ub.r. firma miała na rachunkach bankowych 1,6 mln zł, a rok wcześniej - 674,4 tys. zł.

W sprawozdaniu firma zapowiedziała, że chce rozwijać współpracę z najpopularniejszymi polskimi blogerami i youtuberami. - W ramach tych działań spółka będzie pozyskiwała kolejnych twórców, dzięki czemu znacznie rozszerzy zasięg własnej oferty usług marketingowych i pozyska kolejnych klientów zainteresowanych reklamą w social mediach - wyliczono.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agencja marketingowa syna Zygmunta Solorza z 8,9 mln zł wpływów i 852 tys. zł zysku netto

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ziom
Bravo Martyna!!!
odpowiedź
User
Adrian
Całe RNŚ mogą kupić za ten zysk - wystarczy, że zostaną "patronami".
odpowiedź
User
pompeo
Firma pompowana sztucznie zleceniami z Polsatu. Konkurencja tak łatwo nie ma, bo nie dostaje gotowców, tylko musi ciezko walczyc o kazde zlecenie. Respekt sie nalezy, szczególnie Martynie, za wtłoczenie pato-influencerów do mainstreamu. Ktos jeszcze pamieta afery z Gimperem czy grillowanie Atora przez Mandzia? W tym roku tak łatwo nie bedzie, chociaz ze wsparciem potomka Solorza ten projekt na pewno nie zniknie z radaru. Wolny rynek w wersji białoruskiej. Szkoda gadac.
odpowiedź