SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agencja social mediowa syna Zygmunta Solorza zwiększyła wpływy i zysk

W ub.r. przychody agencji marketingu internetowego Golden Coil, której większościowym udziałowcem jest Piotr Żak, syn Zygmunta Solorz, wzrosły o 14,4 proc. do 10,17 mln zł, a zysk netto - z 851,8 tys. zł do 1 mln zł.

Article

Przychody krajowe agencji Golden Coil zwiększyły się z 8,34 do 9,01 mln zł, a zagraniczne - z 546,3 tys. zł do 1,16 mln zł.

Agencja zajmuje się przede wszystkim usługami marketingowymi z udziałem twórców internetowych, takimi jak m.in. Gimper, Mandzio, Poszukiwacz, Magda Bereda, Lachu, Mamiko i Kubson. Oferuje m.in. strategię, kreację, produkcję wideo i analizy.

- Współpraca z twórcami umożliwia oferowanie usług marketingowych w mediach społecznościowych dużym organizacjom, ze zróżnicowanych branż, które koncentrują swoje strategie marketingowe na dotarciu do wciąż rosnącego grona osób na bieżąco obserwujących kanały influencerów w serwisach internetowych, tj. YouTube czy blogach - zaznaczono w sprawozdaniu firmy złożonym w KRS.

Koszty 13 proc. w górę

Agencja Golden Coil poniosła 8,94 mln zł wydatków operacyjnych, co wobec 7,88 mln zł rok wcześniej oznacza wzrost o 13,4 proc. Stanowiące zdecydowaną większość koszty usług obcych zwiększyły się z 7,51 do 8,8 mln zł.

Z kolei nakłady na wynagrodzenia zmalały z 342,3 do 119,1 tys. zł, a na ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia - z 8,9 do 1 tys. zł. Firma nie zatrudniała żadnych pracowników etatowych.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Po wybuchu epidemii agencja nie korzystała z państwowych tarcz pomocowych. Jej koszty amortyzacji poszły w górę z 0,8 do 8,5 tys. zł, a pozostałe wydatki rodzajowe zmalały z 16,1 do 4,3 tys. zł.

Golden Coil wydała 429 tys. zł na udziały Space Cat Industries

Jesienią ub.r. Golden Coil kupiła udziały nowej emisji agencji Space Cat Industries stanowiące 30,07 proc. jej podwyższonego kapitału zakładowego. Zapłaciła za nie 428,8 tys. zł.

Agencja Space Cat Industries, założona na początku ub.r. przez Macieja Skrzypczaka i Barta Woźniaka, specjalizuje się w działaniach na TikToku. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/agencja-space-cat-industries-inwestorami-yuri-drabent-maciej-bielicki-inwestorami-zalozycielami-maciej-skrzypczak-i-bart-wozniak Na starcie zainwestowali w nią Maciej Bielicki i Yuri Drabent, pod koniec ub.r. firma uruchomiła sieć influencerską Space Cat Network. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/space-cat-tworzy-siec-influencerska-space-cat-industries-tiktok

Wpływy finansowe Golden Coil wzrosły z 5,8 do 13,9 tys. zł, a koszty finansowe zmalały z 12,4 tys. zł do 46 zł.

Zysk na kapitał zapasowy

Znacząco wzrosły wyniki rentowności Golden Coil. Zysk sprzedażowy i operacyjny zwiększyły się z 1,01 do 1,24 mln zł, zysk brutto - z 1 do 1,25 mln zł, a zysk netto - z 851,8 tys. zł do 1 mln zł.

75 proc. udziałów agencji ma Piotr Żak, syn Zygmunta Solorza - jednego z najbogatszych Polaków, kontrolującego m.in. Grupę Polsat Plus, Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin, Elektrim i Plus Bank. 25 proc. udziałów ma menedżerka firmy Martyna Karaś.

Wspólnicy zdecydowali, że zeszłoroczny zysk netto agencji w całości trafi na jej kapitał zapasowy.

W sprawozdaniu Golden Coil zapowiedziała, że będzie rozwijać współpracę z youtuberami i blogerrami. - W ramach tych działań Spółka będzie pozyskiwała kolejnych twórców, dzięki czemu znacznie rozszerzy zasięg własnej oferty usług marketingowych i pozyska kolejnych klientów zainteresowanych reklamą w social mediach - podkreślono.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agencja social mediowa syna Zygmunta Solorza zwiększyła wpływy i zysk

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Realista
Agencja, która na rynku nie miała być połowy tych wyników gdyby nie protekcja? Cmon. Gdyby nie zdanie o syny Solorza to bym się nie doczepił, a tak to całość jest ustawiona z góry.
3 0
odpowiedź
User
nick
Agencja, która na rynku nie miała być połowy tych wyników gdyby nie protekcja? Cmon. Gdyby nie zdanie o syny Solorza to bym się nie doczepił, a tak to całość jest ustawiona z góry.


nie rozumiem co cie dziwi. kontakty i koneksje w biznesie sa na rowni z kompetencjami. takie sa realia... realisto
0 0
odpowiedź
User
d
kazdy wie na rynku ze ten wynik to czysty balonik. ta agencyjka to zabawka synusia. Słup do fakturowania. Szkoda gadac
1 0
odpowiedź