SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zygmunt Solorz we władzach spółek Ossa, z synami nadzoruje Port Praski

W radach nadzorczych dwóch spółkach hotelarskich Ossa pojawili się przedstawiciele ich nowego właściciela Polkomtela, m.in. Zygmunt Solorz. Ponadto Zygmunt Solorz oraz jego synowie Tobias Solorz i Piotr Żak weszli do sześciu spółek zależnych Portu Praskiego.

Zygmunt Solorz i Tobias SolorzArticle

Zygmunt Solorz, a także Mirosław Błaszczyk (prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtelu) oraz Tomasz Szeląg (członek rad nadzorczych wielu firm z grupy Cyfrowy Polsat) w połowie grudnia zostali powołani do rad nadzorczych spółek Ossa Medical Center i CKS Ossa.

Ossa Medical Center poprzednio działała jako Horest Hotel pod Żaglami a CKS Ossa jako TMS Ossa. Obie firmy niedawno zmieniły nazwę po tym, jak na początku sierpnia br. przejął je Polkomtel. Za TMS Ossa zapłacił 47 mln zł i firmę Horest Hotel pod Żaglami - 2,2 mln zł.

Obie spółki zarządzają hotelem Ossa Conference and SPA położonym niedaleko Rawy Mazowieckiej. To jeden z największych tego typu obiektów w kraju, ma 523 pokoje pięć restauracji, strefą SPA & wellness z basenem oraz centrum konferencyjne obejmujące m.in. salę na 1,6 tys. osób, 35 mniejszych sal i część wystawienniczą.

Nowy właściciel w tym kompleksie chce uruchomić centrum rehabilitacji dla osób, które przeszły covid. - To kontynuacja naszych działań na rzecz społeczeństwa. W ostatnim czasie nasza grupa na sprzęt medyczny, środki na rzecz ochrony zdrowia, walkę z koronawirusem wyasygnowała ponad 50 mln zł. Traktujemy tę działalność jako non-profit. To kolejna nasza kontrybucja w ramach przeciwdziałaniom pandemii Covid-19 - mówił Mirosław Błaszczyk w sierpniu.

- Chcemy, żeby hotel Ossa był centrum rehabilitacji pocovidowej, do którego będziemy mogli wysyłać zarówno swoich pracowników, jak i też innych, korzystając oczywiście z funduszu socjalnego. Będziemy ten projekt realizować wspólnie z Ministerstwem Zdrowia - zapowiedział.

Po przejęciu przez Polkomtel prezesem Ossa Medical Center został Emil Jędrzejewski, który od połowy br. pełni taką funkcję w utworzonej wówczas spółce Polsat Boxing Promotion.

Cyfrowy Polsat zainwestuje w Port Praski

W ostatnich tygodniach powołano rady nadzorczej w sześciu spółkach pod marką Port Praski: Port Praski Doki, Port Praski Media Park, Port Praski Office Park, Port Praski Doki II, Port Praski City II i Port Praski Nowe Inwestycje.

W każdej z nich członkami rady nadzorczej zostali Zygmunt Solorz oraz jego synowie Tobias Solorz i Piotr Żak.

Równocześnie członkiem zarządu w sześciu spółkach Port Praski została Bożena Grybalow. Od wiosny ub.r. Grybalow jest członkiem zarządu firmy Elektrim (Zygmunt Solorz ma ponad 80 proc. jej akcji), a od 10 lat w radzie nadzorczej spółki Elektrim - Megadex. Zasiada też w radzie nadzorczej Megadex Serwis. W przeszłości pracowała m.in. w Telewizji Polsat, Polkomtelu i Laris Investments, w spółce Foto-World, a także w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i Ministerstwie Gospodarki.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W bieżącym tygodniu, wraz z ogłoszeniem strategii na najbliższe kilka lat, grupa Cyfrowy Polsat poinformowała o zawarciu przedwstępnych umów kupna 67 proc. udziałów w PAK-Polska Czysta Energia, ok. 66,94 proc. udziałów spółki Port Praski oraz ok. 32 proc. udziałów Pantanomo Limited.

W Port Praski firma chce zainwestować 879,4 mln zł. - Chcemy zainwestować w pełni samowystarczalną dzielnicę, łączącą zabudowę o przeznaczeniu biurowym, mieszkalnym, komercyjnym i użyteczności publicznej. Port Praski to strategiczna rewitalizacja praskiej części Warszawy i unikalna szansa inwestycyjna - podkreślił Maciej Stec, wiceprezes ds. strategii w Cyfrowym Polsacie i Polkomtelu.

Solorzowie w radach nadzorczych

Synowie Zygmunta Solorza w ostatnich latach dołączyli do rad nadzorczych części firm z jego holdingu. Piotr Żak nadzoruje m.in. Telewizję Polsat (od wiosny 2016 roku), Cyfrowego Polsatu (od połowy 2018 roku), Netii (od jesieni 2018 roku), Polkomtelu (od wiosny 2019 roku), Asseco Poland, Mobiem Polska (od połowy ub.r.) i Grupy Interia (od jesieni ub.r.).

Tobias Solorz jest w radach nadzorczych m.in. Polkomtelu, Telewizji Polsat (od wiosny 2019 roku), Mobiem Polska (od połowy ub.r.), Grupy Interia (od jesieni ub.r.) i Cyfrowego Polsatu (od połowy br.). Natomiast od grudnia 2015 do marca 2019 roku był prezesem Cyfrowego Polsatu.

Zygmunt Solorz w ostatnich latach wszedł do rad nadzorczych kilku spółek przejętych przez jego holding. Pełni taką funkcję w Polot Media (od początku br.), TV Spektrum, Grupy Interia (od jesieni ub.r.), Mobiem Polska (od połowy ub.r.), Music TV (od wiosny 2019 roku) oraz Lemon Records (od wiosny 2018 roku). W połowie br. po kilku latach przerwy wrócił do rady nadzorczej Cyfrowego Polsatu.

W trzecim kwartale br. Grupa Cyfrowy Polsat osiągnęła wzrost wpływów w ujęciu skorygowanym o 2,5 proc. do 2,59 mld zł, a dzięki finalizacji sprzedaży Polkomtel Infrastruktury za 7,07 mld zł zanotowała 3,15 mld zł zysku netto.

Na koniec września firma miała 7,47 mld zł na rachunkach i lokatach. To efekt transakcji z początku lipca, gdy Grupa Cyfrowy Polsat i należący do niej Polkomtel sfinalizowały sprzedaż 99,99 proc. udziałów spółki Polkomtel Infrastruktura, do której należy m.in. 7 tys. stacji nadawczych i ok. 37 tys. różnych systemów on-air wykorzystywanych przez sieć Plus. Udziały kupił hiszpański fundusz Cellnex za ok. 7,07 mld zł.

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz we władzach spółek Ossa, z synami nadzoruje Port Praski

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pawel123
Panie Zygmuncie ,Mam pytanie ,ileż można wstawiać jadanie synoptyka porody Marka Choroszczynka ?j
odpowiedź
User
Pawel123
Panie Zygmuncie ,Mam pytanie ,ileż można wstawiać jadanie synoptyka porody Marka Choroszczynka ? jak by na było innych synoptyków np Miana .Sławińska -Gal and czy Paulina Sykut -Jeżyna ,te synoptyczki są fajniejszy i nie zasłaniają woj Lubelskiego,proszę Pana o zajęcie się moja sprawa i nie ps M. Choroszczynka .
Nie zadowolony z obsługi Polsatu bont cięgłowe powtórki .!
odpowiedź
User
Pawel123
Panie Zygmuncie ,Mam pytanie ,ileż można wstawiać jadanie synoptyka porody Marka Choroszczynka ? jak by na było innych synoptyków np Miana .Sławińska -Gal and czy Paulina Sykut -Jeżyna ,te synoptyczki są fajniejszy i nie zasłaniają woj Lubelskiego,proszę Pana o zajęcie się moja sprawa i nie ps M. Choroszczynka .
Nie zadowolony z obsługi Polsatu bont cięgłowe powtórki .!
odpowiedź