SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zygmunt Solorz-Żak laureatem Nagrody Niptel 2011

Zygmunt Solorz-Żak został nagrodzony tegoroczną Nagrodą Niptel 2011. Kapituła wyróżniła biznesmena za „konsekwentną realizację strategii budowy koncernu telekomunikacyjno-medialnego w Polsce”.

Ogłoszenie laureata Nagrody Niptel 2011 odbyło się wczoraj podczas uroczystego otwarcia Centrum Produkcji Filmowo-Telewizyjnej ATM Studio należącego do ATM Grupy. Nagrodę w imieniu nieobecnego Solorza odebrał jego bliski współpracownik Józef Birka (na zdjęciu), który podziękował za wyróżnienie. - Myślę, że budowa koncernu medialno - telekomunikacyjnego będzie trwała ku radości społecznej i zadowoleniu konkurencji - powiedział Birka.


Członek rady nadzorczej telewizji Polsat Józef Birka odbiera, w imieniu właściciela Polsatu Zygmunta Solorza-Żaka, Nagrodę Mediów Niptel 2011, z rąk prezesa Eutelsat Jakuba Brzeczkowskiego (fot. pap).


>>> Zygmunt Solorz-Żak właścicielem sieci Plus, jakie ma priorytety?

W finałowej szesnastce nominowanych do Niptela przez kapitułę, złożoną ze laureatów z lat poprzednich, znaleźli się też: Polsat News, Grzegorz Chlasta, platforma www.mojepolskieradio.pl, Jerzy Owsiak, Szymon Majewski, Stefan Stawiński, Program „Laskowik i Malicki”, Polskie Radio, „Uważam Rze”, KinoPL, TVP Kultura, Ewa Ewart, Adobe, Paweł Althamer i Radio Tok FM.

Organizatorem wydarzenia były Profil Agencja Filmowa, jej spółka matka ATM Grupa oraz ATM Studio. Patronami medialnymi Nagrody Niptel 2011 były portal Wirtualnemedia.pl i magazyn „Tele Pro”, zaś jej fundatorem został Eutelsat.

Nagroda Mediów Niptel wręczana jest nieprzerwanie od 1995 roku. Promuje profesjonalizm, rzetelność informacyjną, wprowadzanie nowych technologii w mediach.

Dołącz do dyskusji: Zygmunt Solorz-Żak laureatem Nagrody Niptel 2011

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
redaktor prowincjonalny
A który to Birka? Na zdjęciu jest dwóch panów. Podpis jest po prostu nieprofesjonalny.
odpowiedź
User
birka
po prawej
odpowiedź
User
Ludmił
Solorz-Żak konsekwentny jest to trzeba mu przyznać i wychodzi mu to na dobre. CP jest liderem na rynku. Teraz jeszcze dobije konkurencję tworząc ofertę z Plusem po zgodzie UOKiK na jego przejęcie i będzie ciekawie. Dla nas klientów taka konkurencja przyniesie tylko korzyści, więcej usług za niewiele więcej pieniędzy. Teraz CP spokojnie może rozwijać LTE i rozszerzać jego zasięg na całą Polskę.
odpowiedź