SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zygmunt-Solorz Żak z największym majątkiem w mediach

Właściciel Cyfrowego Polsatu i Polkomtela Zygmunt Solorz-Żak zajął drugie miejsce na liście najbogatszych Polaków w 2014 roku według magazynu „Forbes”. W zestawieniu znalazły się jeszcze cztery osoby związane z rynkiem mediów.

Zygmunt SolorzArticle

Majątek Solorza-Żaka został oszacowany przez „Forbes” na 10,7 mld zł, o 300 mln zł więcej niż rok wcześniej. Biznesmen niezmiennie jest wiceliderem listy. Magazyn zwraca uwagę, że stan posiadania twórcy Polsatu wzrósł w ciągu trzech lat o 3,5 mld zł. - Biznesowe klocki od lat układane przez Zygmunta Solorza-Żaka wskakują na swoje miejsca. Jeśli mechanizm, który tworzą, nabierze rozpędu, fortuna miliardera szybko się powiększy - prognozuje „Forbes”.

Na 24. miejscu rankingu znalazł się wieloletni partner biznesowy Solorza-Żaka Hieronim Ruta. Jego majątek wyceniono na 830 mln zł i chociaż jest to o 30 mln zł więcej niż przed rokiem, Ruta przesunął się o dwie lokaty w dół.

34. pozycję zajął Krzysztof Klicki, założyciel Koloperta, z majątkiem wynoszącym 630 mln zł. W 2013 roku był 32. z 600 mln zł.

Mariusz Walter, honorowy prezydent Grupy ITI, uplasował się 65. miejscu, a jego stan posiadania oszacowano na 400 mln zł. Przed rokiem Walter był na 68. pozycji z 340 mln zł.

72. lokata, o 5 miejsc niższa niż w 2013 roku, przypadła Łukaszowi Wejchertowi, synowi i jednemu ze spadkobierców współtwórcy ITI Jana Wejcherta, obecnie kierującemu własną firmą Dirlango. Jego majątek niezmiennie wyceniany jest na 350 mln zł.

Z tegorocznego rankingu wypadli Agata Dworniak-Wejchert (córka Jana Wejcherta, zarządzająca firmą Wejchert Investments), która przed rokiem była 53. z 450 mln zł majątku, oraz Stanisław Tyczyński (dawniej właściciel RMF FM, obecnie prowadzący Alwernia Studios), którzy rok wcześniej był 93. z 200 mln zł.

Liderem zestawienia tak jak w ub.r. jest Jan Kulczyk, którego majątek oszacowano na 11,3 mld zł (200 mln zł więcej niż przed rokiem), a na trzecie miejsce awansował Leszek Czarnecki z majątkiem wynoszącym 7,1 mld zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zygmunt-Solorz Żak z największym majątkiem w mediach

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
asdda
I co z tego ZYGMUNT że masz największy majątek, jak to wszystko odbywa się kosztem pracowników o których się nie dba w zupełności. Może jak chodzisz po firmie to spróbuj kiedy kolwiek porozmawiać z jakim kolwiek szeregowym pracownikiem, tylko szczerze, to zobaczysz jak to Twoje kierownictwo traktuje pracowników... traktuje wrecz jak szmaty, jak zło konieczne. Odezwać się nie wolno co kolwiek bo wiadomo, zaraz czeka Cię wywalenie z pracy, więc PYTAM SIĘ!!!! czy w takich warunkach pracownik może pracować efektywnie???? wydaje mi się że NIE!!!!!!
odpowiedź
User
pavv
Czy te kwot są kwotami netto czy też brutto?
odpowiedź
User
dp
"...więc PYTAM SIĘ!!!! czy w takich..." skoro pytasz SIĘ, to sobie sam odpowiedz...
odpowiedź