SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zysk banków od września do października wzrósł o 4,37 mld zł

Zysk banków po dziesięciu miesiącach 2022 r. wyniósł 9,8 mld zł, a w stosunku do września zwiększył się o 4,37 mld zł – wynika z danych opublikowanych w czwartek przez NBP.

fot. Shutterstock.comArticle

Zysk banków po październiku wyniósł 9,8 mld zł – podał Narodowy Bank Polski. To o 4,37 mld zł więcej niż wynosił na koniec września.

Przychody odsetkowe sektora bankowego sięgnęły 92,8 mld zł, co oznacza wzrost w październiku o 11,3 mld zł. Z kolei koszty odsetkowe wyniosły 32,2 mld zł, a więc wzrosły o 5,1 mld zł.

Przychody z tytułu opłat i prowizji podliczono na 20,2 mld zł (wzrost o 1,9 mld zł w stosunku do września), a koszty z tytułu opłat i prowizji wyniosły 4,7 mld zł (wzrosły o ponad 440 mln zł).

Z danych NBP wynika także, że wartość kredytów na nieruchomości, udzielonych gospodarstwom domowym, po 10 miesiącach roku wyniosła nieco ponad 406 mld zł, z więc spadła w stosunku do września o blisko 1,86 mld zł, a portfel kredytów we frankach miał wartość prawie 56,6 mld zł, czyli o 12,5 mld zł mniej.

  • Więcej informacji:
  • Bank

Dołącz do dyskusji: Zysk banków od września do października wzrósł o 4,37 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl