SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Zysk BZ WBK sięgnie 480 mln euro w 2013 r.

Zyskowność Banku Zachodniego WBK powinna rosnąć w tempie ok. 20% rocznie w latach 2011-2013, przy niskim dwucyfrowym tempie wzrostu przychodów. Na koniec 2013 roku zysk netto banku ma sięgnąć 480 mln euro, wynika ze strategii dla BZ WBK przedstawionej przez Santandera podczas Investor Day.

Zysk BZ WBK sięgnie 480 mln euro w 2013 r.

BZ WBK ma osiągnąć 8% udziałów w polskim rynku bankowym i znaleźć się w pierwszej trójce pod względem wskaźnika koszty do dochodów (C/I), współczynnika wypłacalności oraz poziomu usług dla klientów.

"Bank Zachodni WBK ma zamiar umocnić swoją pozycję banku uniwersalnego, oferującego pełny zakres usług w bankowości detalicznej  i korporacyjnej, a także w bankowości inwestycyjnej" - podał Santander w prezentacji dla inwestorów.

Santander oczekuje, że w latach 2011-2013 BZ WBK będzie utrzymywał wskaźnik koszty do dochodów (C/I) w przedziale 41-43%, a koszty ryzyka będą na poziomie "niższym niż rynkowy".

Przychody banku mają rosnąć w "niskim dwucyfrowym tempie", a ich znaczący strumień powinien pochodzić z wyniku odsetkowego oraz innych przychodów.  Santander zakłada także niski jednocyfrowy wzrost kosztów.

Santander podał także, że BZ WBK będzie stosował "atrakcyjną politykę dywidendy".

W I półroczu BZ WBK miał 641,1 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 32,6% w skali roku.

Dochody banku wyniosły 1 901,5 mln zł w I półroczu  i były wyższe o 8,6% w skali roku. Koszty zwiększyły się o 6,7% r/r do 910,6 mln zł w I półroczu.

Wskaźnik koszty do dochodów (C/I) obniżył się do 47,9% na koniec czerwca wobec 48,7% rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Zysk BZ WBK sięgnie 480 mln euro w 2013 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl