Biedronka wprowadza reglamentację cukru

Od środy 20 lipca w sklepach Biedronka obowiązuje limit sprzedaży cukru. Pojedynczy klient będzie mógł kupić do 10 kilogramów na jeden paragon.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Biedronka wprowadza reglamentację cukru
Biedronka w warszawskiej dzielnicy Wesoła ul. Niemcewicza, fot. materiały prasowe

Od kilku dni w mediach społecznościowych klienci supermarketów donoszą o brakach towarów. Brakuje cukru, mleka, śmietany czy nabiału. Z problemami boryka się m.in. największa sieć dyskontowa w Polsce, czyli Biedronka.

- Rozkręca się kryzys wizerunkowy marki Biedronka. Klienci już zauważyli puste półki i brak towarów w wielu sklepach sieci. W tle odejścia pracowników, brak chętnych do pracy. »Solidarność« w sporze zbiorowym z zarządem, powodem niewypłacanie premii obsadom sklepów"- oceniał na na Twitterze Janusz Pietruszyński, analityk trendów.

Według Badania i Raportu Koszyk Zakupowy autorstwa ASM Sales Force Agencydanych cena produktów sypkich w czerwcu br. była o 11,64 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu 2021r.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/biedronka-placowka-medyczna-otwarta-niedziela-niehandlowa-od-kiedy-gdzie ##

Biedronka reglamentuje cukier

W tym tygodniu ograniczenia w sprzedaży cukru wprowadziła Biedronka. W przekazanym portalowi Wirtualnemedia.pl w środę stanowisku firma informuje, że od 20 lipca wprowadza limit sprzedaży cukru do 10 kg na jeden paragon. Wyjaśniono, że przyczyną może być atrakcyjna cena towaru.  

- Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie - jednak naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów - informuje portal Wirtualnemedia.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Na podobne rozwiązanie wprowadziła sieć Aldi - tu klient może kupić na jeden paragon maksymalnie 5 kilogramów cukru.

Na koniec ub.r. działało 3 250 sklepów Biedronka. W ciągu roku otworzono 164 (z czego 89 w czwartym kwartale), jednocześnie zamknięto 29. Natomiast 334 placówek zostało odnowionych. Do końca ub.r. wydano klientom 11,4 mln kart Moja Biedronka (w lutym ub.r. ich liczba przekroczyła 10 mln), w ciągu roku emitowanych było 656 różnych reklam telewizyjnych sieci.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"