Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-09-16

A A A POLEĆ DRUKUJ

90% konsumentów porównuje oferty ubezpieczeń przed ich zakupem – badanie rankomat.pl

 

Multiporównywarka internetowa rankomat.pl  już od 15 lat pomaga w wyborze najlepszych polis i produktów finansowych. Jak wynika z jubileuszowego badania rankomat.pl, porównywanie ofert ubezpieczeniowych stało się nawykiem konsumenckim - przed zakupem dokonuje go 90 proc. badanych, a najczęściej robi to za pośrednictwem porównywarek internetowych.  

Ubezpieczenia w Internecie porównuje blisko połowa konsumentów 

Z okazji swojego jubileuszu rankomat.pl postanowił sprawdzić, jak zmienił się rynek porównywarek internetowych na przestrzeni lat, a także przeprowadził badanie mające na celu poznanie i zrozumienie podejścia konsumentów do zakupu ubezpieczeń. Wynika z niego, że 65 proc. klientów przed zakupem ubezpieczenia zawsze porównuje oferty firm ubezpieczeniowych. Kolejne 25 proc. deklaruje, że wykonuje takie porównania od czasu do czasu. Tylko 4 proc. nie zestawia ze sobą produktów różnych firm ubezpieczeniowych. Badanie dowiodło, że internetowe porównywarki to najpopularniejszy sposób sprawdzenia najkorzystniejszych ofert ubezpieczycieli – jako pierwsze źródło informacji o ofercie ubezpieczeń wskazała ją blisko połowa ankietowanych. Na kolejnych miejscach uplasowali się agenci ubezpieczeniowi, rodzina i znajomi, a także strony internetowe towarzystw ubezpieczeniowych. Klienci doceniają dostępność porównywarek – w ciągu zaledwie kilku minut klient otrzymuje dostosowane do jego indywidualnych potrzeb oferty, co oznacza wygodę, oszczędność czasu oraz pieniędzy.

 

zaoszczędzili już łącznie ok. 1 mld zł – mówi Tomasz Masajło, prezes rankomat.pl- Naszą misją jest pomaganie w wygodnym zakupie najlepszych produktów i usług – zależy nam na tym, aby klient otrzymał ofertę skrojoną na miarę swoich potrzeb. 

, gdzie począwszy od 15 września udostępniane będą informacje o niespodziankach oraz aktywacjach konsumenckich dla klientów z okazji 15-lecia.  

Słowa kluczowe:Rankomat, ubezpieczenia

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ