Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-08-30

A A A POLEĆ DRUKUJ

Festiwal Łódź Czterech Kultur. Spektakl Zgubowisko na Rynku Manufaktury

 

Kim są łodzianie? Jakie są nasze korzenie i gdzie ich szukać? Już 8 września rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Łódź Czterech Kultur, podczas której będzie można poznać odpowiedzi na zadane pytania. Na mapie wydarzenie nie mogło zabraknąć Manufaktury, gdzie już drugiego dnia Festiwalu zaplanowano plenerowy spektakl Zgubowisko.

Spektakl Zgubowisko (Festiwal Czterech Kultur)

9 września (sobota), godz. 13:00, rynek Manufaktury

Od ponad dwudziestu lat Festiwal Łódź Czterech Kultur skupia artystów z różnych dziedzin sztuki z całego świata. Wydarzenie bezpośrednio nawiązuje do historii przemysłowej Łodzi, którą współtworzyli Polacy, Żydzi, Niemcy i Rosjanie. W tym roku okazja, by pochylić się nad historią Łodzi jest znakomita - 600-lecie miasta to idealny, moment, by spojrzeć w przeszłość i zastanowić się nad swoimi korzeniami.

W sobotę (9 września) na Rynku Włókniarek Łódzkich odbędzie się familijny spektakl nowego cyrku – Zgubowisko, produkcji Fundacji Sztukmistrze. To występ stworzony z myślą o widzach w każdym wieku. Opowieść dotyczy poszukiwania własnej drogi i miejsca, cyrku, oraz samych twórców. Spektakl obfituje w pokazy żonglerki, taniec w powietrzu i akrobatykę. Inspiracją do stworzenia dzieła była książka Shauna Tana „The lost thing”. Na scenie wystąpią: Magdalena Chlibiuk, Artur Perskawiec, Marcin Borkowski i Krzysztof Pacholik. Reżyserią zajęła się Joanna Krukowska, a muzykę stworzył Sebastian Świąder. Zapraszamy o godz. 13 na rynek.

Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest „Tożsamość”.  Od 8 do 17 września mieszkańcy Łodzi będą mogli uczestniczyć w ponad 40-stu wydarzeniach – koncertach, spektaklach, wystawach, spacerach i projekcjach filmowych, które odbędą się w kilkunastu łódzkich lokalizacjach.

W ramach festiwalu organizowane są także warsztaty kulinarne Kuchnia Czterech Kultur w Qulinarium (strefie kulinarnej) w Manufakturze. Od 14 do 17 września będzie można poznać tajniki kuchni: polskiej, niemieckiej, żydowskiej i kresowej. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się, jak przygotować m.in. łódzką zalewajkę.

Warsztaty poprowadzą: znana z programu Top Chef, Sylwia Sztander oraz ceniony łódzki szef kuchni – Bartek Pagacz.

Terminy warsztatów:

Czwartek (14.09) – 17:00;

Piątek (15.09) – 17:00;

Sobota (16.09) – 14:00;

Niedziela (17.09) – 12:00.

Na warsztaty obowiązują zapisy. Należy wysłać e-mail pod adres: kuchnia@4kultury.pl w tytule wpisując datę wydarzenia, a w treści: ilość i wiek uczestników oraz dane kontaktowe do osób dorosłych (telefon i adres e-mail).

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ