Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2019-05-23

A A A POLEĆ DRUKUJ

Kolekcja Enigma - nowy wymiar designu

Trendy w wystroju wnętrz przemijają, aby… powrócić po latach. Jednak nie wszystkie. Minimalizm to styl, który tak naprawdę nigdy nie wyszedł z mody. Dzisiaj jednak ascetyczne, proste formy doskonale odwzorowujące naturalne inspiracje warto połączyć z industrialnymi elementami. Doskonałym przykładem jest najnowsza kolekcja płytek ceramicznych Enigma marki Engers.

Minimalizm jest często mylony z industrializmem. W obu stylach przeważają proste formy i jak najmniejsza różnorodność kolorystyczna. Czym różnią się te nurty w praktyce? Minimalizm cechują nieskomplikowane kompozycje, naturalne odwzorowania. Industrializm jest bardziej surowy - nawiązuje do hal przemysłowych, „niewykończonych” loftowych wnętrz. Kolekcja Enigma, stworzona przez zespół projektantów Engers, jest innowacyjnym połączeniem obu tych nurtów. To zupełnie nowa koncepcja designu!

Wyraziste i niepowtarzalne wnętrze

Projektanci kolekcji Enigma postawili na koncepcję niepowtarzalnych, unikalnych przestrzeni łącząc ze sobą dwa trendy – minimalizm z oryginalnymi akcentami metalicznymi. Charakter płytek w naturalny sposób kojarzy się z przestronnymi loftami, dużymi oknami, niejednorodną strukturą powierzchni. I słusznie. Dzięki kolekcji Enigma duże wnętrza mogą zyskać element wyrazistości, dając przestrzeń do aranżacji w niemal dowolnym stylu. Jednak nie każde mieszkanie jest duże, ale nadal możliwe jest zaaranżowanie go w minimalistycznym, industrialnym stylu. Nowa kolekcja Engers sprawdzi się także na mniejszych metrażach. Tu ważne jest indywidualne podejście do wystroju, a nie liczba m2. W zależności od charakteru mieszkańców wnętrze może być bardziej subtelne lub „z pazurem”. Połączenie metalu i materiałów naturalnych budzi niemałe emocje. „To linia dla odważnych i zdecydowanych odbiorców. Nasi projektanci postawili tu na surowy design, którego głównymi elementami są metal i beton architektoniczny. Linia Enigma marki Engers została stworzona z myślą o minimalistach, którzy stawiają na unikalne rozwiązania. To idealna propozycja dla przestronnych wnętrz – dlatego kolekcja daje ogromne możliwości projektantom. Kolekcja Enigma sprawdzi się doskonale we wszystkich miejscach, gdzie liczy się wrażenie jakie wywoła na odbiorcach oraz… unikalny efekt” - mówi Michał Tęsiorowski, manager sprzedaży płytek marek Engers oraz Villeroy & Boch.

Słowa kluczowe:Engers

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ