Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-03-29

A A A POLEĆ DRUKUJ

Koncert Hani Rani na Arte.tv

 

Polska pianistka Hanna Raniszewska, kryjąca się pod pseudonimem artystycznym Hania Rani, porusza swoją twórczością słuchaczy z całego świata. Jej utwory to połączenie subtelnych dźwięków fortepianu i delikatnego wokalu, które tworzą niezwykłą, nastrojową i niepowtarzalną atmosferę. Klasycznie wykształcona pianistka, wokalistka i kompozytorka właśnie rozpoczęła trasę koncertową „Spring tour 2023”, podczas której wypełni swoją refleksyjną muzyką 11 miast europejskich oraz po raz pierwszy zawita do Australii. W ramach trasy, już 4 i 5 kwietnia Hania Rani wystąpi w warszawskim klubie Progresja. Dla wszystkich, którzy nie mogą być obecni na jej występach, bezpłatna platforma streamingowa ARTE.TV przygotowała koncert artystki pt. „Piano Day 2022”.

Hania Rani jest jedną z najbardziej utytułowanych i uhonorowanych współczesnych pianistek. Dzięki swojej innowacyjnej twórczości zdobyła wiele prestiżowych nagród, w tym Empik Bestseller Awards, Nagrodę Sanki za „Nowe Oblicze Muzyki Polskiej” oraz aż cztery Fryderyki. W 2019 roku była także nominowana do „Paszportów Polityki”. Artystka dorastała w Gdańsku, skąd, zainspirowana muzyką klasyczną, wyruszyła w świat, aby poszukiwać i odkrywać nowe oblicza jazzu i elektroniki. Artystka łączyła twórczość Chopina, Szostakowicza i przeplatała ją ze stylami Brubecka i Moderata. Jak sama twierdzi, muzyka jest jej sposobem komunikacji. Widzi sztukę i muzykę jako całość: bez granic, podziałów, czy gatunków. Inspirują ją kompozytorzy tacy jak Max Richter, Esbjorn Svensson, Miles Davis, Nils Frahm, Murcof, Portico Quartet, Radiohead, a nawet The Beatles. - To co łączy tych artystów, którzy mnie inspirują, to ich specjalne podejście do muzyki i dźwięku. Dla mnie mają wielkie serca i ogromne umysły – mówi Hani Rani.

Hania Rani zdobyła uznanie i międzynarodową sławę dzięki swojemu niezwykłemu talentowi muzycznemu i nietuzinkowemu podejściu do muzyki. Swoją twórczość prezentowała na wielu prestiżowych scenach Europy, m.in. w legendarnym Funkhaus w Berlinie, Londyńskim Roundhouse, czy Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jak obrazuje dostępny na platformie ARTE.tv koncert „Piano Day 2022”, muzyka polskiej pianistki wypełniona jest emocjami, refleksją oraz osobistą wrażliwością. Jej twórczość łączy różne gatunki muzyczne, tworząc unikatowe brzmienia. Swoją muzyką wyznacza nowe kierunki, poszukuje przy tym własnego stylu i sposobu ekspresji. Nieustannie przekracza granice gatunków i stylów, np. łącząc elektronikę z muzyką klasyczną. Całość jej twórczości zwykle określa się jako „modern classical”.

Polscy fani nowoczesnych brzmień Hani Rani mogą wybrać się na koncert w warszawskiej Progresji w dniach 4-5 kwietnia lub włączyć ARTE.tv i posłuchać jej muzyki pod linkiem: https://www.arte.tv/pl/videos/107064-002-A/hania-rani/. Niesamowita siła i wrażliwość artystki sprawi, że każdy meloman doświadczy niezwykłych doznań muzycznych i przeniesie się w inny świat.

 

O ARTE.tv

ARTE.tv to bezpłatny kulturalny kanał VOD współfinansowany ze środków unijnych, który powstał z inicjatywy publicznego, niekomercyjnego, francusko-niemieckiego kanału kulturalnego ARTE, istniejącego na rynku już od 30 lat. ARTE.tv ma na celu dotarcie do jak najszerszego grona Europejczyków poprzez udostępnianie wysokiej jakości programów w językach ojczystych odbiorców. Programy ARTE są dostępne w Internecie bezpłatnie w kilku wersjach językowych: francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, polskiej i włoskiej.

Bezpłatna oferta cyfrowa ARTE.tv obejmuje najciekawsze programy z ramówki ARTE - nowoczesne filmy dokumentalne, reportaże śledcze, magazyny poświęcone aktualnym zagadnieniom społecznym, polityce, historii, podróżom, technologii, kulturze i popkulturze i sztuce.

Oferta obfituje także w relacje z różnorodnych występów scenicznych: spektakli operowych, baletowych, teatralnych oraz koncertów pełnego przekroju gatunków muzycznych. Programy ARTE.tv można oglądać bezpłatnie na www.arte.tv/pl, na urządzeniach mobilnych, a także na smart TV i na kanale na YouTubie https://www.youtube.com/c/ARTEtvDokumenty.

Więcej informacji i nowości: http://facebook.com/ARTEpopolsku, https://twitter.com/ARTEpl

Aby otrzymywać cotygodniowy newsletter z nowościami ARTE.tv można zapisać się na stronie https://www.arte.tv/pl/articles/newsletter

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ