Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-05-11

A A A POLEĆ DRUKUJ

Łódzkie brzmienia na 17. urodziny Manufaktury

 

Łódzkie brzmienia na 17. urodzinach Manufaktury

Sezon muzycznych imprez plenerowych już tuż-tuż. W Łodzi otworzą go urodziny Manufaktury – wielofunkcyjnego kompleksu, który powstał w zrewitalizowanych przestrzeniach dawnego imperium włókienniczego Izraela Poznańskiego. Tegoroczne urodziny upłyną w prawdziwie łódzkim stylu – kogo zobaczymy na deskach plenerowej sceny w Manufakturze?

Rap na głośnikach

Urodzinową imprezę (20.05) otworzy wyjątkowy koncert O.S.T.R.-ego, czyli Adama Ostrowskiego, jednego z najważniejszych muzyków polskiego hip-hopu. Raper, urodzony, wychowany i przez wiele lat działający w Łodzi, to pięciokrotny laureat nagrody „Fryderyka”, uwielbiany przez fanów za niespotykaną szczerość i otwartość. Po trzech latach przerwy muzyk powrócił z nową pytą, „Diaporamą”, która premierę miała 12 kwietnia tego roku. Dwudziesty (!) solowy album artysty opowiada o problemach dorosłego mężczyzny, w charakterystyczny dla Ostrowskiego, bezkompromisowy sposób. Podczas koncertu w Manufakturze w Łodzi z pewnością usłyszmy kilka numerów z nowego albumu.

Nie zabraknie jednak niespodzianek - muzyk pojawi się na scenie w towarzystwie przyjaciół, w niespotykanym dotąd składzie: u jego boku rapować będą Sarius, Hades i Green. Wspólnie, raperzy dadzą show, jakiego dotąd jeszcze nie było! „Tabasko”, „Rise of the Sun” czy „Kochana Polsko” – to tylko część „klasyków” rapera, które pojawią się w takcie muzycznego show.

Muzyczny jubileusz

Później tego wieczoru scenę opanuje zespół IRA, który w tym roku świętuje 35-lecie działalności na polskiej scenie muzycznej. Założony pod koniec lat 80. zespół, to dziś czołówka polskiej muzyki rockowej. Muzycy występowali na największych festiwalach rockowych w Polsce, m.in. na Przystanku Woodstock czy w Jarocinie, wielokrotnie byli nominowani do prestiżowych nagród muzycznych, np. Fryderyka.

W trakcie koncertu w Manufakturze, rockmenom towarzyszyć będą bliskie przyjaciółki-wokalistki, które wspólnie z nimi będą świętować ten wyjątkowy jubileusz. Na scenie pojawią się Ewelina Lisowska, Urszula i Joanna „Ruda” Lazer. Ciepły, mocny, kobiecy wokal z pewnością doda rockowym brzmieniom IRY wyjątkowego charakteru.

 

Oba koncerty odbędą się w sobotę, 20 maja, od godziny 19.00. Wstęp wolny.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ