Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-10-20

A A A POLEĆ DRUKUJ

Nowy punkt kulturalny na mapie Łodzi – galeria sztuki w Manuarte

 

Nowy punkt kulturalny na mapie Łodzi – galeria sztuki w Manuarte

Muzea, kino, teatr, zabytkowy rynek, a teraz także nowa galeria sztuki… w Manufakturze w Łodzi można spędzać czas, zażywając kultury. Jesienią pojawiła się nowa propozycja, która powinna przypaść do gustu przede wszystkim koneserom obrazów – w budynku zabytkowej elektrowni, gdzie działa restauracja Manuarte, otwarto galerię sztuki.

Położony w samym centrum Manufaktury budynek zabytkowej elektrowni to siedziba Manuarte, czyli przestrzeni artystyczno-rozrywkowej inspirowanej miłością do Kuby. Wnętrza pełne hawańskiego temperamentu kryją: koktajl bar, restaurację z karaibską kuchnią, salę VIP, przestrzeń klubową, sezonowy ogródek przed budynkiem, a teraz także… galerię sztuki. Dyrektorem artystycznym tego wyjątkowego miejsca jest popularny tancerz i choreograf Agustin Egurrola.

Misją galerii jest wspieranie i promowanie nieodkrytych talentów kubańskiej sceny artystycznej. W obliczu wyjątkowo trudnych warunków panujących na Kubie, wielu twórców musi rezygnować ze swojej pasji, aby zapewnić sobie i swoim rodzinom środki do życia. To właśnie dla nich powstała galeria sztuki Manuarte. Projekt powstał z inicjatywy Agustina Egurroli, który sam pochodzi z Kuby i doskonale rozumie, jakie trudności i wyzwania stoją przed artystami w jego ojczyźnie. Agustin chce pomóc tym ludziom, umożliwiając im sprzedaż dzieł w galerii sztuki. Dzięki temu będą mogli kontynuować swoją twórczość i żyć z niej.

- Nie ma drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie oryginalna, kubańska sztuka jest wszędzie, gdzie sięga wzrok. To miejsce jest przepełnione kubańską energią, kolorami i niezwykłymi historiami pisanymi przez życie na Kubie, a wszystko to zamknięte na płótnach obrazów, które można zobaczyć oraz zakupić w naszej Galerii. kubańscy malarze, których wspieramy i promujemy to nie tylko wybitni (choć jeszcze nieznani) artyści, ale też wspaniali ludzie, często doświadczeni przez los. Misją nas wszystkich, nie tylko w Polsce, ale i na świecie, powinno być wspieranie tych osób, tak by ich sztuka i kultura nigdy nie umarła mówi Barbara Olszewska, Galeria Manuarte.

Otwarcie galerii sztuki Manuarte zainaugrowano wernisażem zatytułowanym „Kobiety z kwiatami” kubańskiego artysty młodego pokolenia – Franka Elia Gonzalesa Martineza, który na co dzień podgląda życie ulic Hawany, dokumentując ludzkie troski i emocje. Jego prace stały się inspiracją do powstania galerii sztuki. Podczas wernisażu można było zobaczyć wyjątkowe portrety kobiet. Zgromadzeni goście zostali także oprowadzani po galerii przez Agustina Egurrolę, który opowiedział o inspiracjach i przesłaniu sztuki prezentowanej w przestrzeni Manuarte.

Galeria sztuki Manuarte dołączyła do grona znakomitych miejsc kulturalnych na terenie łódzkiego kompleksu, takich jak: Teatr Mały, Muzeum Fabryki, Muzeum Sztuki MS2 czy Muzeum Miasta Łodzi, co doskonale pokazuje, że kultura wysoka jest ważnym punktem oferty Manufaktury.

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ