Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2021-07-22

A A A POLEĆ DRUKUJ

Soudal buduje fabrykę w Belgii

 

Koncern Soudal, światowy lider chemii budowlanej, rozpoczął budowę nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego zakładu produkcyjnego mieszczącego się w Turnhout w Belgii. Ta wysoko wyspecjalizowana fabryka pomoże zwiększyć moce w zakresie produkcji najwyższej jakości materiałów uszczelniających, specjalistycznych klejów oraz pian montażowych.

Budowa fabryki w Belgii związana jest z rosnącym zapotrzebowaniem rynku na specjalistyczne materiały budowlane marki Soudal. Wiosną tego roku koncern ogłosił przejęcie specjalistycznej fabryki w Bergen op Zoom w Holandii, o powierzchni ponad 10 000 m2,  produkującej profesjonalne uszczelniacze i silikony na potrzeby sektora budowlanego. Niespełna trzy miesiące później rozpoczęła się budowa kolejnego zakładu produkcyjnego w Belgii, który ma zostać uruchomiony już w 2023 roku. Ta w pełni zautomatyzowana, nowoczesna fabryka zajmie powietrznię ponad 20 000 m2, a cały obszar inwestycji łącznie z zapleczem logistycznym i magazynami to ponad 5 hektarów. „Nasze motto „Budujemy przyszłość” w tym przypadku może być rozumiane dosłownie. Obecnie prowadzimy projekty budowlane w 12 spośród 23 naszych zakładów produkcyjnych na całym świecie. Fabryka w Turnhout jest projektem zdecydowanie wyróżniającym się pod względem inwestycji i innowacji. W pełni zautomatyzowany proces produkcyjny zapewni mniejsze zużycie energii i zredukowanie do minimum odpadów powstałych podczas wytwarzania produktów chemii budowlanej. W nowo budowanej fabryce zaprojektowaliśmy systemy przyjazne środowisku, które jeszcze przez wiele lat będą wyprzedzać rozwiązania obecnie wdrażane przy podobnych realizacjach. Chcemy także systematycznie rozszerzać nasze proekologiczne działania na istniejącą już infrastrukturę. Projekt fabryki w Turnhout otrzymał doskonałą ocenę zgodnie z systemem Breeam, a tym samym stanie się wzorem dla kolejnych zakładów produkcyjnych, które z pewnością w niedalekiej przyszłości będą budowane przez Soudal” – podsumowuje Dirk Coorevits, dyrektor zarządzający koncernu Soudal.

Celem budowy nowej fabryki jest zwiększenie zdolności produkcyjnych koncernu Soudal, który od wielu lat odnotowuje wzrost o co najmniej 10% w skali roku. Szacuje się, że Inwestycja będzie kosztować ponad 40 milionów EURO. W pierwszej kolejności zakład produkować będzie specjalistyczne kleje hybrydowe marki  Fix All.

Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 23. zakładach produkcyjnych działających na 5. kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie. 

Słowa kluczowe:Soudal

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ