Centrum Prasowe Wirtualnemedia.pl

Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.

2023-03-24

A A A POLEĆ DRUKUJ

Spotkanie autorskie z Kristine Turowską w Warszawie

 Już 23 marca 2023 r. o godzinie 20:00 w klubokawiarni Kicia Kocia, mieszczącej się przy  Al. Stanów Zjednoczonych 68 w Warszawie, odbędzie się spotkanie autorskie z Kristine Turowską – pisarką i poetką. Rozmowę z autorką z okazji wydania debiutanckiej powieści „Listy do E.”  poprowadzi dziennikarka Edyta Baker. 

 

Kristine Turowska to transpłciowa pisarka i poetka, która w 2022 roku opublikowała tomik wierszy i mini opowiadań zatytułowany „Myśli innej kobiety”. Z wykształcenia jest finansistką i menadżerką. Gdy nie doradza wielkim korporacjom, studiuje aktorstwo i pozuje jako fotomodelka. Ma żonę i dwoje dorosłych dzieci.

 

„Listy do E.” to debiutancka powieść Turowskiej, której premiera odbyła się 22 lutego 2023 r. nakładem wydawnictwa Novae Res. Książka należy do gatunku powieści epistolarnej i stanowi mieszankę fikcji i autentycznych wydarzeń. 

 

W powieści Turowskiej czytelnicy znajdą wiele odniesień do historii Polski z przełomu XVIII i XIX wieku – pojawiają się w niej znane postacie historyczne – arystokracja i artyści, ze swoimi bujnymi życiorysami i detalami z życia. Autorka w niezwykle plastyczny sposób odwzorowała ówczesne zwyczaje i obyczaje. Wszystkie wydarzenia kulturalne, ale także niuanse, takie jak pogoda panująca w dniach, w których osadzona została akcja, są autentyczne oraz zgodne z archiwum historycznym i meteorologicznym. Opisy strojów, kulinariów czy innych elementów świata są oparte na materiałach źródłowych z tamtej epoki. 

 

“Kochana moja E.,

 

jestem zdecydowanie najszczęśliwszą osobą na świecie. Nigdy nie przypuszczałam, że mogę tak się czuć. Myślałam, że skazana jestem na los szarej myszki żyjącej w kąciku komnat wielkich dam, jak nasza Rozalia, i cieszącej się odbiciem ich blasku. Ale teraz mogę błyszczeć sama. Mogę być sobą. Ta euforia, która towarzyszyła mym pierwszym ekscytacjom nowym życiem, znów mi się udzieliła, gdyż mam wrażenie, że ponownie otwieram nowy etap. Całkiem nieplanowany, lecz jakże piękny  (…)”

 

Kristine Turowska, fragment powieści.

 

Wydarzenia z udziałem głównej bohaterki powieści mają fikcyjny charakter. Pod pozorem zwyczajnego romansu kryje się problem równouprawnienia i poszukiwania własnej tożsamości. Autorka opisuje bolączki i rozterki osoby przeżywającej wewnętrzny konflikt, spotykającej się z silnym niezrozumieniem otoczenia oraz poczuciem alienacji. Obserwujemy rodzące się uczucie oraz dowiadujemy się o wszystkich wątpliwościach, jakie targają skrywającą tajemnicę kobietą.

 

Podczas spotkania literackiego uczestnicy będą mieli okazję poznać autorkę, zadać pytania oraz zdobyć autograf z dedykacją. Wstęp wolny. 

Tylko na WirtualneMedia.pl

Zaloguj się

Logowanie

Nie masz konta?                Zarejestruj się!

Nie pamiętasz hasła?       Odzyskaj hasło!

Galeria

PR NEWS

Społeczność Serwis społecznościowy branży mediów, reklamy, PR, badań i internetu ZAREJESTRUJ SIĘ