Disney+ rozszerza w Europie zasięg planu z reklamami

Disney+ planuje uruchomienie nowego planu subskrypcyjnego wspieranego reklamami w Belgii już 27 stycznia 2026 roku. Platforma podała, że nowy model zostanie wprowadzony po wcześniejszej dobrej sprzedaży w kilku innych europejskich krajach. Na razie nie wiadomo, kiedy i czy tańszy pakiet pojawi się w Polsce.

Adrian Gąbka
Adrian Gąbka
Udostępnij artykuł:
Disney+ rozszerza w Europie zasięg planu z reklamami
Disney+ wprowadzi plan z reklamami w Belgii

Jak informuje advanced-television.com, plan "Standard z Reklamami" będzie w Belgii dostępny w cenie 6,99 euro miesięcznie. Dodatkowo nadal będą dostępne pakiety "Standard" (10,99 euro miesięcznie lub 109,90 euro rocznie) oraz "Premium" (15,99 euro miesięcznie lub 159,90 euro rocznie). Wszystkie opcje subskrypcji umożliwiają dostęp do seriali platformy, filmów kinowych oraz transmisji na żywo z meczów Ligi Mistrzyń UEFA.

Marco de Ruiter, szef The Walt Disney Company Benelux, podkreślił, że uruchomienie planu wspieranego reklamami to ważny krok dla Disney+ w Belgii. – Disney+ kontynuuje oferowanie wartościowych treści i światowej klasy rozrywki. Wprowadzenie opcji z reklamami daje większy wybór zarówno naszym klientom, jak i partnerom reklamowym – powiedział de Ruiter.

Gdzie jest dostępny tańszy pakiet Disney+?

Tańszy pakiet Disney+ z reklamami zadebiutował w grudniu 2022 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas na podobny ruch zdecydował się także Netflix. Później sprzedaż nowego pakietu Disney+ rozpoczął w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Kanadzie, krajach nordyckich (Dania, Szwecja, Norwegia) i Szwajcarii.

Disney+ nie zdecydował się rozpocząć sprzedaży paczki z reklamami na polskim rynku. Na podobny ruch nie zdecydował się także Netflix. Także Amazon Prime Video nie wprowadził opłaty za usunięcie reklam. Nad Wisłą pakiety z reklamami oferują serwisy streamingowe HBO Max, SkyShowtime, Player i Polsat Box Go (pakiet Start za 30 zł rocznie).

W październiku serwis streamingowy Disney+ podrożał na polskim rynku. Pakiet Standard kosztuje 34,99 zł miesięcznie zamiast 29,99 zł. Z kolei cena paczki Premium wzrosła z 49,99 zł do 59,99 zł. Koszt opłaty za dodanie użytkownika spoza gospodarstwa domowego wynosi 20,99 zł. Wcześniej było to 17,99 zł. Na razie podwyżka dotyczy wyłącznie nowych subskrybentów, ale wkrótce może się to zmienić.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"