Ericsson raportuje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2010

Sprzedaż w pierwszym kwartale spadła o 9% w porównaniu dla tego samego okresu w roku ubiegłym, a o 23% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Sprzedaż dla porównywalnych jednostek, z wyłączeniem efektu kursu walut, spadła o 16% w porównaniu rok do roku.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

W pierwszym kwartale operatorzy działający w krajach rozwijających się, byli ostrożni z podejmowaniem decyzji o inwestycjach, szczególnie w obszarze sieci. Efekt braku inwestycji w tym sektorze został częściowo zneutralizowany poprzez zadowalającą sprzedaż w obszarze serwisów.Marża brutto, z wyłączeniem kosztów restrukturyzacyjnych, jest wyższa i wynosi 39%(36%) w porównaniu rok do roku. Osiągnięto to dzięki wzrostowi efektywności, oraz dywersyfikacji oferty. W porównaniu do kwartału czwartego marża brutto jest wyższa o 35% z przyczyn wymienionych wyżej.

Koszty operacyjne – z wyłączeniem kosztów restrukturyzacyjnych -  zostały zredukowane i wyniosły 13.1 mld SEK(13.6). W to wliczone są koszty operacyjne związane z przejętym sektorem CDMA.  Spadek widoczny w porównaniu rok do roku jest wynikiem trwających działań redukujących koszty. Pozostały zysk i koszty operacyjne wyniosły 0.3(0.3) mld SEK w pierwszym kwartale.Zysk operacyjny, z wyłączeniem działalności Joint Venture oraz kosztów restrukturyzacyjnych, wyniósł 4.5(4.7) mld SEK, włączając w to dodatnie wpływy z przejętego sektora CDMA. Marża operacyjna utrzymała się na stałym poziomie 10% (10%), mimo niższej porównaniu rok do roku sprzedaży, natomiast w porównaniu do czwartego kwartału jest nieco niższa.

Udział firmy Ericsson w zyskach z Joint Venture, przed opodatkowaniem, szacowany jest na -0.3(-2.2) mld SEK z wyłączeniem kosztów restrukturyzacyjnych, w porównaniu do -0.4 mld SEK w ubiegłym kwartale. W czwartym kwartale 2009 Sony Ericsson poprawiło znacząco sprzedaż oraz wysokość marż, dzięki programom efektywnościowym oraz nowym produktom. ST Ericsson odnotowało straty, co jest spowodowane głownie niższą sprzedażą i sezonowym charakterem działalności. Koszty restrukturyzacyjne w Joint Ventures wyniosły 0.1 mld SEK.

Zysk netto wyniósł 1.3(1.8) mld SEK a zysk na akcję wyniósł 0.39(0.54) SEK.

Cash flow po korekcie wyniósł 3.0 mld SEK(-1.7), w porównaniu do kwartału poprzedniego jest to spadek z 13.6 mld SEK.

Wszystkie liczby, oprócz tych z pozycji „zysk na akcję EPS”, „zysk netto” oraz „Cash flow z działalności operacyjnej” nie zawierają obciążeń restrukturyzacyjnych

1)      EBITA - Earnings before Interest, Taxes and Amortization

2)      Cash flow z działalności operacyjnej nie zawiera wydatków na restrukturyzację, które zostały na to zapewnione. Wydatki na restrukturyzację w 1 kwartale wyniosły 0.7(1.2) mld SEK, natomiast w czwartym kwartale wynosiły 1.1 mld SEK.

Pełna treść raportu w jezyku angielskim dostępna jest TUTAJ

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Janusz Mirowski kieruje digitalem i marketingiem w ePłatności i Przelewy24

Janusz Mirowski kieruje digitalem i marketingiem w ePłatności i Przelewy24

Nowy format piłki nożnej w Canal+. Grają byli członkowie kadry i youtuberzy

Nowy format piłki nożnej w Canal+. Grają byli członkowie kadry i youtuberzy

Hagi Cosmetics stawia na agencję Friends&Brands

Hagi Cosmetics stawia na agencję Friends&Brands

Parlament Europejski o zagrożeniach w social mediach i ze strony AI

Parlament Europejski o zagrożeniach w social mediach i ze strony AI

Netflix ujawnił plany na 2026 rok. Co zobaczymy?

Netflix ujawnił plany na 2026 rok. Co zobaczymy?

Przemysław Bryk przeszedł z Salestube do agencji Artegence

Przemysław Bryk przeszedł z Salestube do agencji Artegence