Grupa Auchan sfinalizowała przejęcie hipermarketów Real w Europie Wschodniej

30 listopada 2012 roku, Grupa Auchan podpisała z niemieckim dystrybutorem METRO GROUP umowę wstępną, mającą na celu przejęcie aktywności Real w Europie Centralnej i Wschodniej, czyli nabycia 95 hipermarketów i 13 galerii handlowych w Polsce, Rumunii, na Ukrainie i w Rosji.

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Po otrzymaniu warunkowej zgody polskiego Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów*, Grupa Auchan dnia 6 lutego 2014 roku sfinalizowała z METRO GROUP ostatni etap operacji dotyczącej Polski.  Wraz z 57 dodatkowymi hipermarketami, Auchan Polska będzie zarządzał 85 sklepami w tym kraju (otwarcie 86 hipermarketu jest przewidziane na marzec 2014 w Lublinie) i po przejęciu 11 000 nowych pracowników z Real, będzie zatrudniał 22 000 pracowników.

 W 2013 roku Grupa Auchan rozpoczęła integrację 2 hipermarketów Real na Ukrainie (w marcu), 16 hipermarketów w Rosji (w kwietniu) oraz 20 hipermarketów w Rumunii (we wrześniu). Dzięki silnemu zaangażowaniu ekip, zmiana szyldu została zakończona w Rosji i na Ukrainie, a w końcu kwietnia br. zostanie zakończona w Rumunii. W tych 3 krajach, w roku 2013, ponad 9 000 nowych współpracowników dołączyło do Auchan. W Polsce, zmiana szyldu zostanie przeprowadzona stopniowo w nadchodzących miesiącach. Szybkość integracji tych hipermarketów zostanie przeprowadzona równolegle z procesem negocjacji czynszów z właścicielami galerii.

W zintegrowanych sklepach Auchan wprowadza stopniowo swoją strategię handlową, a zwłaszcza politykę cenową. Projekt handlowy Auchan odpowiada w pełni na potrzeby klientów w tych krajach i wzmacnia jego pozycjonowanie jako odpowiedzialnego dyskontera, którego celem jest poprawa siły nabywczej i jakości życia coraz większej liczby klientów. 

Grupa Auchan zarządza obecnie parkiem 834 zintegrowanych hipermarketów, z których 267 znajduje się w Europie Zachodniej, 224 w Europie Centralnej i Wschodniej, a 343 w Azji, jak również 362 centrami handlowymi, z których 86 znajduje się w Europie Wschodniej.

*Zgodnie z decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w Polsce z dnia 21 stycznia 2014,

Auchan Polska zobowiązana jest do wyzbycia się praw do 8 hipermarketów Real.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu