Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus zdecydowała się wypłacić 575 tys. złotych dla polskich bohaterów zimowych igrzysk olimpijskich Mediolan–Cortina. Wcześniej grupa zerwała współpracę sponsorską z Polskim Komitetem Olimpijskim.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:
Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków
Plus przygotował nagrody dla medalistów igrzysk

- Plus ufundował specjalne nagrody finansowe dla polskich medalistów ostatnich zimowych igrzysk we Włoszech. To gest szczególnego uznania dla sportowców, którzy w Mediolanie i Cortinie d’Ampezzo dostarczyli nam momentów, których nigdy nie zapomnimy – podano w komunikacie.

Nagrody finansowe Plusa przekazane zostaną medalistom: Kacprowi Tomasiakowi – trzykrotnemu medaliście w skokach narciarskich (to będzie kwota 275 tysięcy złotych), Pawłowi Wąskowi – srebrnemu medaliście w konkursie duetów w skokach narciarskich (100 tysięcy złotych) oraz Władimirowi Semirunniemu – wicemistrzowi olimpijskiemu w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 10 000 metrów (100 tysięcy złotych).

- Decyzja o przyznaniu nagród medalistom została podjęta niezależnie od byłej już współpracy z PKOl, którego jednym z kilku sponsorów był Polkomtel. Nagrody zostaną przekazane bezpośrednio sportowcom. Plus jest dumnym sponsorem polskiego sportu i sportowców od 30 lat i jest to wyraz podziękowania za wszystkie dostarczone nam, kibicom, emocje - czytamy w komunikacie.

To nie wszystko. Telewizja Polsat i Polsat Sport ufundowały specjalną nagrodę finansową w wysokości 100 000 złotych dla Damiana Żurka.

– Postawa Damiana Żurka – pełna determinacji, ambicji i walki do ostatniej setnej sekundy – jest symbolem tego, czym jest sport w swojej najczystszej formie. Polski panczenista dwukrotnie otarł się o olimpijskie podium: na dystansie 1000 m zajął 4. miejsce, tracąc do brązowego medalu zaledwie 0,07 sekundy, a w w kolejnym starcie, na 500 m, ponownie uplasował się tuż za podium, zajmując 4. miejsce, z różnicą 0,09 sekundy do medalu. To występy, które – mimo braku krążka – zapisały się w sercach kibiców i zasługują na najwyższe uznanie - podaje Telewizja Polsat.

O zerwaniu umowy sponsorskiej z Polskim Komitetem Olimpijskim przez Grupę Polsat Plus jako pierwszy poinformował w środę 25 lutego br. "Przegląd Sportowy Onet". Jak napisał, Radosław Piesiewicz, prezes PKOl, od 5 lutego miał wiedzieć o zakończeniu współpracy z jednym z największych sponsorów, czyli jeszcze przed rozpoczęciem zimowych igrzysk olimpijskich w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.

Umowa sponsorska Grupy Polsat Plus z PKOl miała opiewać na 5 mln zł.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady