Hybryda telefonu satelitarnego i komórki coraz bliżej

Na tegorocznych targach CTIA w Las Vegas firma Elektrobitzaprezentowała pierwsze na świecie urządzenie, będące hybrydątelefonu satelitarnego i komórki.

km / 4press
km / 4press
Udostępnij artykuł:

Targi CTIA służą do przedstawienia najnowszych rozwiązańteleinformatycznych dla branży mobilnej. Obecnie, większośćtelefonów satelitarnych wyróżnia się pokaźnymi gabarytami, alefirmie Elektrobit udało się zmniejszyć rozmiary, głównie dziękiusunięciu zewnętrznej anteny. Produkt pracuje w oparciu o systemoperacyjny Windows Mobile 6.5 Professional. Dysponujeczterozakresowym GMS/EDGE, Wi-Fi i Bluetoothem. Może pracować wsieci satelitarnej Terrestar 2.2 GHz. Ponadto posiada aparatcyfrowy 3 Mpix, slot na karty pamięci microSD oraz funkcjęnawigacji GPS. Urządzenie wyposażono w 100MB wewnętrznejpamięci.

Na razie brak bliższych informacji o przewidywanej cenie anikonkretnym terminie pojawienia się urządzenia na rynku. Jeśliwszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca roku produkt możeznaleźć się w sprzedaży.Źródło: Ubergizmo

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Zespół Kompanii Piwowarskiej na shortliście Young Lions 2026

Zespół Kompanii Piwowarskiej na shortliście Young Lions 2026

Nie żyje Sławomir Żukowski. Zagrał m.in. w "Świętej wojnie"

Nie żyje Sławomir Żukowski. Zagrał m.in. w "Świętej wojnie"

Drugi sezon "Klary" wkrótce w HBO Max. Pokazano teaser

Drugi sezon "Klary" wkrótce w HBO Max. Pokazano teaser

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" z rekordową dywidendą. Tyle dostanie prezes

Nowy właściciel "Rzeczpospolitej" z rekordową dywidendą. Tyle dostanie prezes