Jak pokazują wyniki badania PBC General opracowane przez Wirtualnemedia.pl, w I półroczu br. po najchętniej czytany w Polsce “Tele Tydzień” (Wydawnictwo Bauer) sięgało 30,20 proc. czytelników, co oznacza jednak spadek względem analogicznego okresu rok wcześniej o 2,61 pkt. proc.
Na drugim miejscu znalazło się “Życie na Gorąco” (Wydawnictwo Bauer), które czytane było przez 16,55 proc. respondentów (spadek o 1,54 pkt. proc.). Jest to najpopularniejszy magazyn z segmentu pism yellow. Na podium znalazła się także poradnikowa “Chwila dla Ciebie” (także Bauer) z wynikiem na poziomie 13,50 proc. Rok wcześniej po ten tytuł sięgało 14,19 proc. czytelników.
Czwartą pozycję zajął tygodnik z przedrukami “Angora” (Wydawnictwo Westa-Druk Mirosław Kuliś). Jego czytanie zadeklarowało 11,55 proc. pytanych, o 0,12 pkt. proc. mniej niż rok wcześniej.

Najpopularniejszym tygodnikiem opinii pozostał “Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska), po który sięgało 7,93 proc. czytelników, mniej o 1,06 pkt. proc. niż rok wcześniej. Dało mu to miejsce piąte w zestawieniu ogólnym.
Z kolei po najpopularniejszy dwutygodnik w pierwszych sześciu miesiącach br., czyli poradnikową „Przyjaciółką” (Edipresse Polska) sięgało 14,94 proc. czytelników, o 1,73 pkt. proc. mniej niż rok wcześniej.
Wydawana także przez Edipresse “Pani Domu” utrzymała się na miejscu drugim, notując spadek czytelnictwa z 15,60 proc. do 14,85 proc. Na podium znalazła się jeszcze “Tina” (Wydawnictwo Bauer), której czytelnictwo zmalało o 1,07 pkt. proc. i wyniosło 13,55 proc.
Na czwartym miejscu uplasował się najpopularniejszy magazyn typu people, czyli “Viva!” (Edipresse Polska), której czytelnictwo spadło jednak o 0,48 pkt. proc. do 10,48 proc.

Konkurencyjna “Gala” (G+J Polska), która dwutygodnikiem jest dopiero od połowy kwietnia ub.r. zajęła miejsce piątą lokatę, a czytało ją 9,10 proc. respondentów. Zanotowała wzrost o 1,45 pkt. proc. W pierwszej dziesiątce rankingu dwutygodników zyskały jeszcze „Party”, „Komputer Świat” i „Show”.
Badanie PBC General na zlecenie Polskich Badań Czytelnictwa Sp. z o.o. zrealizował instytut Millward Brown SMG/KRC. Badanie odbyło się za pomocą techniki CAPI w okresie od stycznia 2011 do czerwca 2011 roku na losowej próbie 24 550 przypadków i w okresie od stycznia 2012 roku do czerwca 2012 roku na losowej próbie 24 151 przypadków. Ogólnopolska próba była dobierana z operatu PESEL i realizowana do wyczerpania. Podane liczby to wskaźniki CCS - Czytelnictwo Cyklu Sezonowego.











