SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czabański: Zmiany dotyczące finansowania mediów publicznych możliwe w 2020-2021 roku

Szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, który wielokrotnie podkreślał, że obecny system finansowania mediów publicznych jest „nieefektywny i niesprawiedliwy” ponownie odniósł się do kwestii zmian dotyczących abonamentu: - Kierunek prac w sprawie abonamentu radiowo-telewizyjnego jest taki, żeby finansować media publiczne z budżetu państwa - powiedział.

Dołącz do dyskusji: Czabański: Zmiany dotyczące finansowania mediów publicznych możliwe w 2020-2021 roku

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
O matko, już rz...ć się chce od tych powtarzanych od czterech lat przez Pana T.Cz. zapowiedzi zmian w finansowaniu mediów publicznych, z których nic nie wynika. Takie zmiany można i trzeba przeprowadzić natychmiast, tyle że nie w najbardziej prymitywnej formie, czyli dotacji budżetowej lecz modyfikując i uszczelniając system abonamentu. Może to być np. tzw. opłata audiowizualna. Jednocześnie, należy doprecyzować pojęcie i zakres misji tychże mediów, dbając, aby misja nie stworzyła ciasnego gorsetu zbytnio krępującego sferę programową. Jakoś inni w Europie sobie z tym radzą, a u nas to jakieś dyletanctwo. Ta RMN również nie poradzi sobie z tym problemem i nie jest w stanie zaproponować władzy sensownego rozwiązania..
8 9
odpowiedź
<