SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dziennikarka MSNBC o „polskim i nazistowskim reżimie”. Ambasada koryguje, IPN chce sprostowania

Andrea Mitchell z amerykańskiej stacji MSNBC w relacji z Warszawy stwierdziła, że powstanie w getcie warszawskim było przeciw „polskiemu i nazistowskiemu reżimowi”. Została za to mocno krytykowana przez wielu dziennikarzy i polityków. Jej wypowiedź skorygowała ambasada Polski w USA, a Instytut Pamięci Narodowej chce, żeby MSNBC zamieściło sprostowanie. W czwartek wieczorem dziennikarka przeprosiła na Twitterze za swoje słowa.

Dołącz do dyskusji: Dziennikarka MSNBC o „polskim i nazistowskim reżimie”. Ambasada koryguje, IPN chce sprostowania

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mm
ps. I po to zniszczono PiS-owską ustawę, która miała karać za takie wypowiedzi. Teraz mogą nas opluwać bez żadnych konsekwencji.

Przypuśćmy że ustawa PiS- owska by obowiązywała. I teraz co niby mieli by policjanci zrobić z Painą Andrea. Aresztować na oczach amerykańskich widzów? Cichcem o 6.00 nad ranem zgarnąć z hotelu? Rozumiem że obie opcje by ci odpowiadały, ale naiwnością było by sądzić że wiceprezydent USA nie zareagował by. I zamiast szczytu bliskowschodniego mielibyśmy następną chryję dyplomatyczną. Oczywiście moglibyśmy też udać że nikt niczego nie słyszał a cała ustawa była pisana tylko i wyłącznie na użytek wyborców PiS.
Po pierwsze, ta pani by dwa razy pomyślała, zanim by powiedziała taką bzdurę. Po drugie, każdy jest równy wobec prawa więc jestem za tym, aby tą panią spotkały sankcje. Jaki skandal dyplomatyczny? Ta pani jest dyplomatką? Klęcz dalej..

Ty chyba niewiele wiesz i mało widziałeś. Twoje spostrzeganie Świata jest bardzo naiwne. Obecna ekipa rządząca lubuje się w potrząsaniu szabelką bo przecież wstajemy z kolan. Ale prawda jest taka że pod rządami PiS Polska mocno straciła w oczach zachodu, jesteśmy pomijani w rozmowach, z naszą opinią nikt się nie liczy ale za to Putin zaciera ręce z zadowolenia.
7 7
odpowiedź
User
seba
wrobili nas w szczyt ... wcześniej Polska była tam w miarę dobrze postrzegana
należy wprowadzić zasadę wzajemności ... wizy dla nas wizy dla WAS
11 4
odpowiedź
User
Wizy wizy wizy
A po cholere tak walczymy o to zniesienie wiz? Przeciez nikt juz tam nie lata "na saksy" bo wiecej zarobi w Europie. Zeby z takiego powodu sprzedawac wlasna "d***" to trzeba byc kompletnym amatorem.
17 4
odpowiedź
User
Pleyel
Przynajmniej jedna pozytywna strona tej niepojętej dla nas wypowiedzi - ze wszystkich stron sceny politycznej łącznie z dziennikarzami płynie ten sam przekaz. Są sprawy w Polsce, które są ponad podziałami. Może warto o tym pamiętać gdy kłótnia trwa czasem o sprawy tak naprawdę drugorzędne.
18 4
odpowiedź
<