SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Facebook kończy współpracę z firmami zbierającymi dane o użytkownikach. „To rozwiązanie wizerunkowe i strategiczne”

Facebok zapowiedział, że w ciągu pół roku zakończy współpracę ze wszystkimi partnerami zewnętrznymi zbierającymi dane o użytkownikach w celu targetowania reklam. To odpowiedź serwisu na aferę Cambridge Analytica. - Facebook musi pokazać, że użytkownicy są dla niego najważniejsi. Z jednej strony ociepla wizerunek, ale z drugiej kieruje uwagę reklamodawców na inne rozwiązania - ocenia dla Wirtualnemedia.pl Michał Chrościcki, ekspert z agencji Mint Media.

Dołącz do dyskusji: Facebook kończy współpracę z firmami zbierającymi dane o użytkownikach. „To rozwiązanie wizerunkowe i strategiczne”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gonzalez
To tak jak z Lidlem, który zobowiązał się do zrezygnowania ze sprzedaży jajek od kur klatkowych do... 2025 roku :)
11 9
odpowiedź
User
Podejrzane
Na pewno w tym wszystkim jest jakieś drugie dno, pod przykrywką niby dobra, a tak naprawdę dalej kierowanie się jedynie biznesem i dalszym bogaceniem się. Nie sądzę by były jakieś naprawdę szczere intencje
12 8
odpowiedź
User
troll
Bawią mnie strasznie te wszystkie pretensje. Przecież nikt nikogo do korzystania z FB nie zmusza.

Nikt? Studia, wszelkie grupy związane z uczelnią (na szczęście uczelnie z reguły używają własnych kontat i e-maili) , kontakty, praca, choćby po to by prowadzić/nadzorować fanpage firmy, durne firmy, które przerzuciły obsługę klienta na fejsa - owszem można sobie to jakoś ogarnąć. W Polsce da się ogarnąć, ale im bliżej USA tym gorzej to wygląda.
Ale poza tym - masz rację, z jednym ale - istnieje prawo i umowy międzynarodowe, które należy honorować.
13 8
odpowiedź
User
wm
Dopiero za pół roku? A co do tego czasu będzie się działo z naszymi danymi?
11 8
odpowiedź
User
xxx
Bawią mnie strasznie te wszystkie pretensje. Przecież nikt nikogo do korzystania z FB nie zmusza. To jest firma i działa jak firma - dba o zyski.
Ale firmy działają w ramach prawa, nie ważne że są prywatne. Czy prywatna firma może w sklepie sprzedać zepsute wędliny? Przecież nikt nie zmusza ludzi do ich kupowania. A żeby nie być stratna, bo dbałaby o zyski, chciałaby stare mięso sprzedać. No ale nie może, bo są przepisy higieniczne etc. I każda firma musi działać w ramach prawa.
9 9
odpowiedź
<