SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jan Dworak: Pieniądze na cyfryzację radia z abonamentu

KRRiT przeznaczy na rozpoczęcie cyfryzacji radia część wpływów z abonamentu radiowo-telewizyjnego. - Proces ten chcemy prowadzić jednak racjonalnie i w zaplanowany sposób - mówi w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Jan Dworak, przewodniczący KRRiT.

Dołącz do dyskusji: Jan Dworak: Pieniądze na cyfryzację radia z abonamentu

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
55
Programów radiofonicznych nadawanych w Polsce, z różnym zasięgiem i efektem jest ok. 300.
1. Co z nimi będzie w cyfrowej rzeczywistości ? Jaki jest plan zachowania, wzmacniania lokalnej radiofonii ?
Radiofonia zwija się, tak czy inaczej oddaje pola ze względu na kanibalizację przez inne kanały i formy przekazów medialnych, coraz szerszy dostęp do wszelkich cyfrowych zasobów, "magazynów" oferty dźwiękowej.
2. Jaka będzie zmiana popytu na radiofonię gdy potrzebny będzie nowy odbiornik, powstanie sprzętowa bariera dostępu do oferty radiofonicznej ? popyt wzrośnie? Tylko gdy odbiornik DAB jak będzie dodatkiem np. w tablecie to może , może.....
3. Jakie dodatkowe opłaty wiążą się z technologia DAB ? komu będziemy płacić za różne licencje technologiczne ? Czy zakłady Diora czy Kasprzaka zaczną produkować te odbiorniki dając Polakom zatrudnienie?

itd....
odpowiedź
User
mikikiji
Nigdy nie słyszałem o niczym głupszym niż cyfryzacja radia, skoro radio w internecie można zrobić 3 kliknięciami myszy. Trzeba zamknąć ten moloch KRRiTV, kosztuje ogromne pieniądze, i do niczego pożytecznego nie służy.
odpowiedź
User
123
A może tak pomyśleć o bez płatnej cyfryzacji radia. A nie wyciąganie łapy po pieniądze z abonamentu. Pan Dworak umie dużo " mówić " niech przekona rządzących o wsparcie.A nie patrzy na emerytów którzy tylko płacą abonament.
odpowiedź