SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Komisja Etyki Polskiego Radia: naruszano zasady etyki w kwestii „wolności sumienia i wyznania”

Rada nadzorcza Polskiego Radia będzie debatować nad propozycją zarządu o wyłączeniu Radiowego Centrum Kultury Ludowej poza struktury Programu II Polskiego Radia. Jak wynika z nieoficjalnych informacji przyczyną może być konflikt pracowników RCKL z dyrekcją i zgłoszenie skargi na wicedyrektora do Komisji Etyki Polskiego Radia, a nie marginalizacja kultury folkowej w PR2.

Dołącz do dyskusji: Komisja Etyki Polskiego Radia: naruszano zasady etyki w kwestii „wolności sumienia i wyznania”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hmmm
wiecej polityki! kto wiecej nakradł lewica czy prawica. kto wiecej obsadził stanowisk. kto wiecej wydał pieniedzy. kto komu dał pieniadza. kto wiecej oszukiwał, lewica czy prawica. Ambitny program jak ten złodziejski fałszywy kraj
odpowiedź
User
słuchacz Dwójki
Szkoda by było, żeby efektem konfliktu personalnego było zaoranie lub nierozważne rekonstruowanie jednej z najlepszych audycji o muzyce ludowej i dziedzictwie muzycznym - zarówno polskim jak i światowym. Dwójkę cenię właśnie za to że gdy mamy do czynienia ze świętami - czy to katolickimi, prawosławnymi czy też protestanckimi zawsze starają się dostosować audycję i pokazać ten wyjątkowy czas przez pryzmat muzyki i tradycji ludowych związanych z poszczególnymi świętami. Wydaje mi się że spór może też brać się z tego że oboje państwo prezentują nieco inne zainteresowania muzyczne - różne kręgi świata - Pani Anna, bardziej krajowa i wschodnia muzyka a Pan Jacek to raczej obszar francuskojęzyczny. Zresztą siłą magazynu Źródła jest właśnie to, że pojawiają się różne rodzaje muzyki ludowej z całego świata.

Słucham radiowej Dwójki od ponad 15 lat i przy tej okazji mogę powiedzieć, że wymaga ona zmian i unowocześnienia. Państwo w redakcjach nieco się zatrzymali przed erą nowych technologii i social mediów - Dwójce ewidentnie brakuje interakcji ze słuchaczami poprzez np. FB. Mając tak znakomicie wykształconych prowadzących z potężnym zasobem wiedzy, radiowa Dwójka mogłaby być agresywniejsza i bardziej postarać się marketing tak aby jej słuchali także Ci którzy po tego typu muzykę nie sięgają. Wartoby czerpać zarówno z niektórych pomysłów RMF Classic ale także np. z Wielkiej Brytani z BBC czy też ClassicFM. Dziś dla mnie Dwójka jest często zbyt akademicka i brakuje wyjścia po słuchacza innego niż dotychczas, no ale na to trzeba odpowiedniego budżetu marketingowego i pomysłu. Jak nie będzie takiej inwestycji nie będzie zwiększenia słuchalności.
odpowiedź
User
synest
Czy to nie są działania, aby podważyć sens istnienia Dwójki? I skomercjalizować ją?
odpowiedź
<