SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Minister kultury: abonament rtv 8 zł miesięcznie, płatny z podatkami

W ciągu dwóch, trzech tygodni projekt ustawy o opłatach abonamentowych trafi pod obrady Sejmu - zapowiedział minister kultury Piotr Gliński. Sprecyzował jednocześnie, że taka opłata wynosiłaby około 8 złotych miesięcznie.

Dołącz do dyskusji: Minister kultury: abonament rtv 8 zł miesięcznie, płatny z podatkami

44 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Niech najpierw wszyscy pis-dzielcy pokażą książeczki abonamentowe z aktualnymi wpłatami.
odpowiedź
User
Asptt
Nad którym projektem oni w końcu pracują. Nad kradzieżą danych prywatnych podmiotów mediowych, czy nad podatkiem przy PIT?

I czemu nie rozumieją, że abonamentu nikt nie chce?

Ja właściwie nawet bym płacił. Gdyby abonament był opłatą na rzecz polskiego Freeview dzieloną wg oglądalności
odpowiedź
User
Maciej konserwatywny
"Nie powinniśmy z tego robić histerii, bo to nas wszystkich obowiązek. Jeśli chcemy mieć w Polsce media publiczne,"
Proszę najpierw zapytać suwerena czy chce mieć media partyjno- państwowe których publiczność polega na tym samym co publiczność domu publicznego. Suweren nie chce płacić 96 PLN od głowy nowego podatku aby jakieś kaście wybranej przez władzę żyło się lepiej - czas na likwidację mediów państwowych i zapewniam świat się nie zawali, a będzie nawet lepszy.

Nie ma żadnego znaczenia, że tzw. suweren nie chce płacić. Gdyby wśród społeczeństwa przeprowadzić sondę, czy chce płacić pozostałe podatki, jestem pewien, że większość też opowiedziałaby się przeciw... Co jednak nie oznacza, że podatki można i trzeba zlikwidować! A abonament RTV można potraktować właśnie jako taki kolejny podatek.

Reasumując: nie ma znaczenia, że ktoś (może to być nawet większość - wszystko jedno) nie chce płacić abonamentu RTV. Abonament musi istnieć i kropka! Takie jest moje zdanie.
odpowiedź
<