SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mroczna przyszłość dziennikarstwa

- Popełniliśmy błąd, udostępniając 15 lat temu wszystkie nasze materiały w internecie -  mówił Mathias Döpfner, prezes Axel Springer SE, podczas debaty, którą zdominowały żale wydawców na dominację wielkich koncernów w sieci.

Dołącz do dyskusji: Mroczna przyszłość dziennikarstwa

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
hiradame
szefowie mediów narzekają na korporacje jednocześnie dowodząc korporacjami. Nie tylko śmieciowe są umowy dziennikarzy, śmieciowe są treści gazet, programy telewizyjne i radiowe. Jeden wielki śmieć, zamulający głowy potencjalnych odbiorców, którego jedynym celem nie jest dziennikarstwo, ale zysk. Kasa. Tani panel dyskusyjny to bełkot. Jak media chcą mieć wpływ i dochód ze swojej działalności-to powinny tworzyć treść pożądaną przez odbiorców, za którą ci ostatni chętnie zapłacą. A nie płacą , bo nie ma za co. I żadne zakazy, nakazy tego nie zmienią dopóty dopóki nadawcy i wydawcy nie zaczną traktować swoich odbiorców poważnie. Dobre gazety, tygodniki, kanały telewizyjne nie znikają z rynku tylko się rozwijają. Złe powinny znikać.
39 9
odpowiedź
User
Yogi
Axel (pusty śmiech) "Świat cyfrowy ma tendencje do monopolizowania" - tak, jakby ten realny nie miał takich tendencji.
Polsat powiedział, co wiedział, choć trudno nie przyznać mu racji: "spadek potencjału intelektualnego odbiorców, który sprawia, że odchodzimy od słowa i działamy obrazem, odchodzimy od treści pogłębionych do czytania tylko nagłówków".
Widuję czasem, jak internauci oglądają obrazki - kiedyś nazywano je zdjęciami, a ambitniejsze fotografiami - cyk, cyk, cyk, obraz tylko miga. A może spowolnić internet do dawnych 9600 kbps? Wtedy Gimbus lub Leming zacząłby oglądać "obrazki" i włączyłby myślenie??
22 9
odpowiedź
User
Adam
No to se pogadali.
20 8
odpowiedź
User
sergio
Pora też zająć się darmowymi biuletynami wydawanymi przez urzędy gmin, domy kultury, etc., które psują rynek poprzez nieuczciwą konkurencję z mediami lokalnymi
17 9
odpowiedź
User
bozz
już się boję wniosków jakie tęgie głowy uczestniczące w tej dyskusji wdrożą w życie... brakowało tylko rzetelnych dziennikarzy z GW i TVN i byłby komplecik ;)
16 10
odpowiedź
<