SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mury stawiane słowami - o „barbarzyńcach”, „kodomitach” i „ubywatelach” w relacjach TVP Info i TV Republiki (opinie)

„Barbarzyńcy”, „UBywatele”, „KODomici” to określenia skandaliczne i nie mieszące się w standardach etyki dziennikarskiej. Taka retoryka podgrzewa jedynie temperaturę sporu politycznego i pogłębia istniejące podziały tak w społeczeństwie, jak i samym środowisku dziennikarskim - komentują dla portalu Wirtualnemedia.pl prof. Wiesław Godzic, Jarosław Kurski, Dariusz Ćwiklak i Tomasz Pietryga.

Dołącz do dyskusji: Mury stawiane słowami - o „barbarzyńcach”, „kodomitach” i „ubywatelach” w relacjach TVP Info i TV Republiki (opinie)

65 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bob
prawdę powiedzieli
15 16
odpowiedź
User
Nurni Flowenol
Jeszcze Sadurskiego można było poprosić o opinię. Posługując się językiem miłości na pewno by coś powiedział o "nieoświeconym plebsie".
22 12
odpowiedź
User
prawnik
Elżbieta Bieńkowska (51 l.) jeszcze jako wicepremier mówiła : – 6 tys. zł! No tylko złodziej, albo idiota za tyle pracuje – podsumowała Bieńkowska miliony Polaków, którzy o sześciu tysiącach złotych mogą tylko marzyć. Ciężko pracują od świtu do nocy za pensje znacznie niższe.- Ku pamięci oburzonych!!!!


Gdybyś zapoznał się z kontekstem, wiedziałbyś, że Bieńkowska miała rację.
Zatrudnianie podsekretarza stanu w randze wiceministra za 6000zł w Warszawie to absurd. Mój znajomy jako zastępca kierownika stołecznej stacji benzynowej (a realnie: kasjer/sprzedawca) osiągnął poziom wynagrodzeń podsekretarza stanu.
Tyle, że podsekretarz stanu podejmuje decyzje, które wpływają na losy całego kraju, o realnie wielomilionowych konsekwencjach. Kolega ze stacji benzynowej może natomiast zrobić co najwyżej manko w kasie stacji lub przez zaniedbanie dopuścić do nieszczelności zbiornika z paliwem.

Problem nadmiernie niskiego wynagrodzenia personelu MERYTORYCZNEGO (nie tzw. "gabinetów") ministerstw ciągnie się (niestety) od lat. Właśnie przez takie "głosy ludu" uważające, że najlepiej, by urzędnik decydujący o milionach złotych powinien pracować darmo. Bo to przecież darmozjad:P
23 16
odpowiedź
User
UWAGA
Powołać się w ocenie na zdanie GW i Newsweeka to trąci tragifarsą.


Aniu, słabość do satrapków jest groźna!
15 15
odpowiedź
User
ew
W roli ekspertów ludzie z Gazety Aborczej i Newsweeka - gdzie nieomal codziennie ich szefunio daje popis chamstwa na TT, w aborczej zadaje się jedna pani powiedziała, że prezydent Duda został "przecwelowany". Oczywiście takich przykładów dziennikarskiej kultury znajdziemy znacznie więcej.

Pamiętam rok 2005 i ogólny gigantyczny hejt na ludzi, którzy głosowali na PIS "bydło" wataha", "ciemnogród" "moherowe berety". Szkoda nawet przytaczać ten potok szamba jaki się wylewał na Lecha i Marię Kaczyńskich.

Wtedy było dobrze, etyka nie została złamana. Dziś nazwa "barbarzyńcy" odnośnie ludzi, którzy idą prowokować, świadomie łamać prawo, próbować doprowadzić do siłowej konfrontacji jest po prostu adekwatna.

Po raz pierwszy w Polsce od dawna media nazywają sprawy po imieniu.
24 30
odpowiedź
<