SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie więcej niż 15 zł - tyle wyniesie nowa opłata audiowizualna

- Opłata audiowizualna, która być może już początkiem przyszłego roku zastąpi abonament radiowo-telewizyjny, ma wynieść nie więcej niż 15 złotych miesięcznie na jedno gospodarstwo domowe - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Nie więcej niż 15 zł - tyle wyniesie nowa opłata audiowizualna

56 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
mimi
To jakieś żarty? A szanowny pan premier nie pamięta swoich słów o haraczach itd?
10 8
odpowiedź
User
Piotr
W Polsce jest 13,5 mln gospodarstw domowych, czyli ściepa ma media wyniosłaby 2,5 mld zł rocznie...
A może trochę skromności? Teraz zbieramy 600 mln, może miliard wystarczyłby TVP i PR na realizację misji?
Telewizja misyjna nie musi mieć 8 kanałów o charakterze komercyjnym, wystarczą jej 2-3 wypełnione misją - informacją, kulturą, nauką.
10 8
odpowiedź
User
xf2
jeżeli tv jest publiczna to powinna być utrzymywana z publicznych pieniędzy czyli z podatków, które płacimy. Stworzyć pozycję w budżecie i przestać kombinować jak okraść znowu ludzi.
8 9
odpowiedź
User
tourdeforce
2,,5 miliarda rocznie ściepy społecznej na tych tvp-owskich darmozjadów ????? No to ładnie to sobie obliczyli. Wtedy Braun mogłby podpisac z Wincentym Kreaso kontrakt nie na 60 000 miesiecznie, ale od razy na 120 000 PLN a co ? LIsowi też mozna by dac nie 100 000 PLn miesiecznie a 300 000. przeciez to tylko pietnascie złotych od łebka, ładnie sobie pooowymyślaliście Dworaki z Braunami... Niedoczekanie.
12 8
odpowiedź
User
ksuT
Dla zatkania tej dziurki budżetowej na 24 mld zł, zaplanowano pobór bez wyjątku(?) "podatku medialnego"- za samo tylko (teoretyczne) prawo do pobrania sygnału telewizyjnego, płatnego także wtedy, gdy ktoś nie chce wcale słuchać żadnego polskiego radia i oglądać polskiej telewizji? Może komuś wystarczy muzyczka zagraniczna, na falach krótkich lub długich, albo w rejonach przygranicznych, muzyczka sąsiadów zza pobliskiej granicy. Poza tym w jednym gospodarstwie może być np.2, 3, 6 lub więcej osób, np. rodzice i trójka dzieci plus teściowa i wtedy "prawo do pobrania sygnału, RTV" będzie wykorzystywać, za 15 zł - aż 6 osób, a w innym- jednoosobowym gospodarstwie, tylko jedna osoba, też za 15 zł. Czy taki podatek audiowizualny jest uczciwy? A do czego on będzie doliczony, to już mniej ważne, czy do podatku od nieruchomości, czy do "podatku" od śmieci, czy do faktury za prąd, albo innej daniny miesięcznej. Dlaczego zmusza się obywateli do kolejnego podatku, zasilanie stacji TV, na reklamowanie orkiestry świątecznej, na benefisy różnych aktorów i innych celebrytów, na pogaduszki dziennikarskie, także weteranów scen, ekranów kin i telewizyjnych, głównie we własnym gronie, nikogo poza nimi samymi nie interesujące na antenie TV publicznej,
9 8
odpowiedź
<