SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Coraz więcej Polaków przeciwnych ograniczaniu handlu w niedziele

Do 51 proc. wzrosła liczba Polaków negatywnie oceniających zakaz handlu w niedzielę, który rozszerzono od początku tego roku. To o pięć punktów procentowych więcej, niż w poprzedniej fali badania, które przeprowadza Maison&Partners na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców.

Dołącz do dyskusji: Coraz więcej Polaków przeciwnych ograniczaniu handlu w niedziele

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Proszę otworzyć wszystkie firmy,banki a nawet szkoły w niedzielę{wolne za niedzielę będą mieć w tygodniu i jest czas na zakupy}!!!Jak wszyscy to wszyscy niech pracują w niedzielę. Przez 6 dni w tygodniu sklepy są otwarte od 6-22 ,jest czas na zakupy. Ciekawe ,że kiedyś sklepy zamykano w soboty już o 14 ,w niedzielę było nieczynne . I było dobrze. Bez przesady.

Jesteś demagogiem - czym innym jest wolny wybór firmy czy chce pracować w niedzielę, a czym innym jest patologiczny ustawowy zakaz.
Są firmy które pracują w niedzielę - np. stacje obsługi za niedzielną stawkę, są szkoły, które uczą w niedzielę i wbrew temu co twierdzisz są oddziały banków przy centrach handlowych działające w niedzielę. Rozumiem patriotyczne myślenie nie pozwala ci pojąć czym jest patologiczny i polityczny zakaz, a czym jest wolny wybór- niby dlaczego, ktoś ma mieć zakaz, a ktoś inny nie- na tej zasadzie powinniśmy ustawowo w niedzielę zamknąć wszystko łącznie z kościołami.
7 9
odpowiedź
User
dr
czym różni się ciężka praca w niedzielę sprzedawcy (bo takie były argumenty za zamknięciem sklepów) od ciężkiej pracy kelnera w kawiarni, pracownika kina, cukiernika itp.?
8 4
odpowiedź
User
AREK
widać że Polacy to typowi katolicy -pamietaj abyś dzień święty święcił , Solidarność walczyła o wolne soboty to ja życzę tym wszystkim co chcą handlu w niedzielę aby też pracowali
4 3
odpowiedź
User
Arturro
Jak wszyscy to wszyscy niech pracują w niedzielę.


Autobusy miejskie, tramwaje, POCIĄGI, samoloty.

Chcesz być prawilny... nie słuchaj w niedzielę rozgłośni radiowych i nie oglądaj telewizji, bo żebyś mógł patrzeć ekran tv, ktoś MUSI w niedzielę pracować.
6 2
odpowiedź
User
Dają przykład?
Szefowie sieci handlowych na pewno niedziele spędzają w robocie... Spróbujcie się dodzwonić!
5 1
odpowiedź
<