SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Polsat pracuje nad wprowadzeniem DVB-T2

W II kwartale 2022 roku nastąpi zmiana standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce z DVB-T na DVB-T2/HEVC. Ma to umożliwić m.in. pojawienie się nowych kanałów oraz nadawania w standardzie HD.

Dołącz do dyskusji: Polsat pracuje nad wprowadzeniem DVB-T2

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Musso
Dokładnie niech w końcu poszerzą zasięg MUX 4 na cały kraj jak multipleksy ogólnopolskie. Ceny za to by odbierać te kanały jest kolosalna dla kogoś kto nie posiada innych usług w Cyfrowym Polsacie. Czas najwyższy by zrobili porządek z tym multipleksem bo to zwyczajne marnowanie cennych miejsc stacji naziemnych. Jedyny plus to Polsat News który mogą bez powodu wyłączyć kiedy chcą.


Mógłbym się zgodzić gdyby nie jedno małe ale. Polsat jest WŁAŚCICIELEM częstotliwości, na których nadają ten swój MUX. Mogą z tymi częstotliwościami robić co im się spodoba.Chcąc mieć tam MUX ogólnopolski, Polsat musiałby zainwestować ogromne pieniądze w co najmniej kilkadziesiąt nadajników i w uzyskanie zgód na ich postawienie, a to wydaje im się raczej średnio opłacalne, zważywszy, że mają całą platformę satelitarną.
Zupełnie inną sprawą jest zasadność takiego zakupu w ogóle. Do dziś się zastanawiam po co im ten MUX, no ale skoro dostali zgodę na kupno i kupili, to już pozamiatane. Czy będą chcieli to sprzedać, kto wie?
6 1
odpowiedź
User
pomocny
@xyz
Chcąc odebrać TVP 4K musisz mieć tuner z obsługą 4K, nie 1080p. W Full HD (1080p) będziesz mógł obejrzeć mecze na pozostałych kanałach TVP.
7 1
odpowiedź
User
pomocny
@Musso
Polsat może nadawać multipleks naziemnie tylko tam, gdzie jest uzgodniona częstotliwość, z określoną mocą, polaryzacją, a często i kierunkowością anten nadawczych. Nie ma tej samej częstotliwości w całym kraju, jak to ma miejsce w sieciach komórkowych. A nawet i tam potrzebne są uzgodnienia międzynarodowe w odległości przynajmniej kilkunastu kilometrów od granic kraju. Dlatego też nie może aż tak "swobodnie" rozbudowywać sieci nadawczej.
7 0
odpowiedź
<