SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polskapresse kupuje Media Regionalne. Jest zgoda UOKiK

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydała zgodę na przejęcie Mediów Regionalnych przez Grupę Polskapresse. Po transakcji będzie ona musiała jednak sprzedać “Dziennik Wschodni” innemu wydawcy.

Dołącz do dyskusji: Polskapresse kupuje Media Regionalne. Jest zgoda UOKiK

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
No i mamy całą prasę regionalną w niemieckich rękach. Generalnie do Niemców nic nie mam, ale oni do nas Polaków zawsze mieli jakieś ale i kiedy tylko mogli to mordowali i niszczyli... ups przepraszam za niezręczność, ale teraz w wersji oficjalnej nie robili tego Niemcy, tylko jacyś naziści i antysemici. A jak sie czyta prasę niemiecką (częste wzmianki o Polskich Obozach Koncentracyjnych) i ogląda filmy niemieckie (np. nasze matki nasi ojcowie), antysemici to przecież Polacy. Jak tak dalej pójdzie, to dzięki rodzinie D. z Pasawy, w naszych gazetach regionalnych będziemy czytać absolutnie alternatywną historię drugiej wojny światowej i w ogóle naszego regionu, oczywiście zgodną z wytycznymi po niemiecku. Przesyłam wyrazy współczucia pracownikom Mediów Regionalnych. Czeka was to samo co jest aktualnie w spółkach PP, tylko że niestety gorzej.
odpowiedź
User
Zenek
Zarząd Polskapresse kupując Media Regionalne przedłuża jedynie swoje trwanie na jakże cieplutkich stołkach. Zresztą ta transakcja jest spóźniona co najmniej o jakieś 6-7 lat - powinna nastąpić zanim ruszył projekt POLSKA i zanim zaczęto realizować plany o ogólnopolskim dzienniku opiniotwórczym. Mecom sprzedając Media Regionalne pozbywa się zgniłego jaja, które nie ma już większej wartości. I nie ma znaczenia, że jest tam część wydawnicza czy internetowa. Część internetowa to też mało znaczące i niewiele warte serwisy. Swoją drogą ciekawe co też śpece z Polskapresse zrobią dalej z kupionymi tytułami. Od wielu już lat sprzedaż egzemplarzowa gazet codziennych, również regionalnych, leci na pysk i za chwile okaże się, że poziom sprzedaży wrócił do poziomu sprzed przejęcia (raczej należy spodziewać się przyspieszenia spadków niż ich spowolnienia więc nastąpi to szybciej niż później). Współczuję też pracownikom Mediów Regionalnych, którzy po nieuchronnej restrukturyzacji zostaną wyciśnięci na maxa.
odpowiedź
User
trzecioswiatowiec
Niestety to kolonializm i to w wydaniu niemieckim.
odpowiedź
<