Tomasz Rożek w Radiu 357 odpowiada na „Pytania z Księżyca”, w Trójce prowadził „Pytania z Kosmosu”

Tomasz Rożek przeniósł swoją codzienną audycję popularnonaukową z Trójki do Radia 357. Zmienił też jej nazwę z „Pytania z Kosmosu” na „Pytania z Księżyca”. - Nie widziałem potrzeby konfrontacji z Polskim Radiem - mówi Rożek portalowi Wirtualnemedia.pl.

jk
jk
Udostępnij artykuł:

W styczniu Tomasz Rożek dołączył do ekipy Radia 357, gdzie codziennie o godzinie 7.15 przez pięć minut odpowiada na pytania od słuchaczy dotyczące spraw nauki. W ten sposób Rożek przeniósł swoją audycję z Trójki do nowej rozgłośni, zmieniając tylko nazwę.

- W Trójce nadawana była ona od 2016 roku, w sumie powstało ponad 800 odcinków - mówi nam dziennikarz. Czy nazwę swojego formatu zmienił na „Pytania z Księżyca” w związku z działaniami Polskiego Radia? - Nie było żadnych nacisków, ale nie widzę potrzeby konfrontacji. Tym bardziej, że pewnie z czasem by się takowa pojawiła - informuje nas Tomasz Rożek.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/raport-o-stanie-swiata-podcast-dariusz-rosiak-kontra-polskie-radio,7170425242089089a ##

Dziennikarz nie wyklucza, że z czasem na antenie Radia 357 pojawią się jego dłuższe programy. - Planów jest dużo, a które z nich i kiedy się zmaterializują to już kwestia rozmów. Radio się krystalizuje, jest w fazie tworzenia więc nie na wszystkie pytania są dzisiaj odpowiedzi - mówi nam dziennikarz.

O tym chyba jeszcze nie pisałem. Pytania z Kosmosu stały się Pytaniami z Księżyca w Radio 357 Codziennie o 7:15 (- tak... Opublikowany przez Tomasza Rozka Poniedziałek, 18 stycznia 2021

Tomasz Rożek to dziennikarz naukowy, prowadzi własny kanał na YouTube „Nauka. To lubię”, jest laureatem tegorocznej nagrody rady programowej Polskiego Radia. Doceniono go za wkład w popularyzowanie nauki – właśnie za pośrednictwem audycji „Pytania z kosmosu”. Z wykształcenia fizykiem, na co dzień związany jest z tygodnikiem „Gość Niedzielny”. To jeden z najbardziej znanych, cenionych i lubianych dziennikarzy naukowych w Polsce. Jego vlog "Nauka. To lubię" ma ponad 415 tys. subskrypcji. Od 2016 do 2019 roku Rożek prowadził w TVP program popularnonaukowy „Sonda2”, który doczekał się 6 sezonów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Top 15. Najbardziej opiniotwórcze media stycznia w Polsce

Top 15. Najbardziej opiniotwórcze media stycznia w Polsce

Nie żyje Adam Kochanowski. Prowadził kultowy program "Podaj łapę"

Nie żyje Adam Kochanowski. Prowadził kultowy program "Podaj łapę"

Rekord Erli: 1,8 mld obrotu i sześciokrotna przewaga nad rynkiem

Rekord Erli: 1,8 mld obrotu i sześciokrotna przewaga nad rynkiem

Kanał telewizyjny poświęcony Morzu Śródziemnemu dostępny w całej Europie

Kanał telewizyjny poświęcony Morzu Śródziemnemu dostępny w całej Europie

Co z TVN24 po przejęciu Warnera przez Paramount? Medioznawczyni: trudno nie uciec od obaw

Co z TVN24 po przejęciu Warnera przez Paramount? Medioznawczyni: trudno nie uciec od obaw

Gawkowski: po ataku na Iran wzmocniono monitoring cyberprzestrzeni Polski

Gawkowski: po ataku na Iran wzmocniono monitoring cyberprzestrzeni Polski