SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Stawiając na zdalną pracę dziennikarzy, „Dziennik Gazeta Prawna” sporo ryzykuje (opinie)

System home office sprawdza się w pracy pojedynczych dziennikarzy, przy tworzeniu miesięcznika lub tygodnika. Ale redagowanie w tym modelu dziennika może okazać się niemożliwe bez szkody dla jakości tytułu - oceniają dla Wirtualnemedia.pl Piotr Gabryel, Bartosz Węglarczyk, Michał Kobosko, Maciej Samcik i Marek Rabij.

Dołącz do dyskusji: Stawiając na zdalną pracę dziennikarzy, „Dziennik Gazeta Prawna” sporo ryzykuje (opinie)

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kadrowy
Przestraszyliście się? Następnie zdalnie prowadzić redakcję będą redaktorzy naczelni i szefowie działów. Oczywiście za honoraria dziennikarzy na śmieciówkach, dopłacając do swojej pracy i będąc na utrzymaniu rodziny. Nie ma się więc co dziwić, że nagle zaczęli się sprzeciwiać czemuś, co sami wcześniej innym proponowali.
odpowiedź
User
rere
Odnoszę wrażenie, że źle została zrozumiana idea. Z całą pewnością redakcja może funkcjonować z osobami dostarczającymi materiały tworzone zdalnie. W samej redakcji wystarczy pozostawić jedynie redaktorów, zajmujących się samym redagowaniem. Prosze mi wierzyć, pracowałem za granica w tym systemie i doskonale zdal egzamin. Dziennikarz pracujący zdalnie jest bardziej efektywny, bo mu nikt nie przeszkadza w pracy. Gratulacje za innowacyjność w polskich mediach!
odpowiedź
User
kl
Gratuluję DGP odwagi, po prostu idzie z duchem czasu. W dobie internetu dziennikarz naprawdę nie jest potrzebny na miejscu w redakcji każdego dnia. Nie ma się czego bać.
odpowiedź