SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

EmiTel jest gotowy jeszcze przed mundialem uruchomić TVP Sport HD na MUX-8

Firma EmiTel wydała oświadczenie w sprawie negocjacji z TVP dotyczących dostępu do ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej. Operator prostuje informacje wydane przez publicznego nadawcę w tej sprawie i dodaje że jest gotowy jeszcze przed mundialem uruchomić TVP Sport HD na MUX-8.

Dołącz do dyskusji: EmiTel jest gotowy jeszcze przed mundialem uruchomić TVP Sport HD na MUX-8

19 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gość
Jak cała ta sytuacja z TVP ma się do faktu, że obecni na MUX-8 prywatni nadawcy zarzucili Emitelowi zbyt wysokie stawki w stosunku do zasięgu i zaczęli wpłacać o połowę niższe opłaty i teraz spór przeniesie się do sądu?

Po pierwsze w tej kwestii mijasz się z prawdą, bo nie wszyscy prywatni nadawcy będący na mux 8 tak robią, po drugie jeżeli przed uruchomieniem muxa państwo umawia się, ze będzie w nim 7 slotów po czym 3 przyznaje temu kto niczego nie płaci i trwa to ponad 2 lata to w normalnym kraju taka krritv przegrywa sprawę i płaci odszkodowanie, bo nie zrobiła niczego aby nie powiększać strat (nie wprowadziła natychmiast na to miejsce nadawców, którzy płacą). Po trzecie to, czy sygnał gdzieś jest dostępny i za pomocą jakiej anteny - to ocenią nie gazety, ale ludzie po telekomunikacji o specjalności telekomunikacja rozsiewcza opracowując raport i zastosowaną metodologię w danych punktach pomiarowych. No i po czwarte patologiczne prawo narodowej republiki dawno temu powinno zostać zmienione - jeśli ktoś nie płaci to operator multipleksu powinien mieć prawo samodzielnego poszukania sobie nadawcy i włączenia jego sygnału, a jak Krritv będzie miało zastrzeżenia to przejmuje płatność i szuka innego podmiotu i płaci do czasu znalezienia . TVP powinna zostać ustawowo ograniczona do 2 programów tak samo PR inaczej te instytucje pójdą za długi bo dosypywanie kasy do ich działalności się skończy i to prędzej niż sądzą.
8 9
odpowiedź
User
Janusz Nosacz
A na co mnie Panie TVP SPORT potrzebny jak ja kurła Mundial w HD obejrzę na TVP 1 i 2 obejrzę czego wszystkim życzę.
11 8
odpowiedź
User
marek świdrak
Ktoś tu wierutne kłamie na pewno nie jest to EmiTel tylko Kurski
8 9
odpowiedź
User
(i)
Ad. 1. Nigdzie nie napisałem, że wszyscy prywatni nadawcy - więc nie mijam się z prawdą. Ad. 2. To tylko świadczy o bezsilności i braku kompetencji organów przyznających koncesje. Ad.3. Myślisz, że nadawcy poszli na wojnę z Emitelem, która zakończy się w sądzie po doniesieniach prasowych,? Ad. 4. Zgadzam się, że to patologia, ale ona nie została stworzona obecnie, a była mozolnie budowana przez kolejne lata, wcześniejsze afery - choćby z przyznawaniem koncesji Polsatowi - dobitnie to potwierdzają.
10 8
odpowiedź
<