SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Uznany przez OKO.press za fikcyjnego dziennikarz Konrad Wojciechowski istnieje. Współpracuje z WP, "GW" i "DGP"

Serwis OKO.Press publikując informacje o Wirtualnej Polsce oraz Ministerstwie Sprawiedliwości podało nazwiska trzech według redakcji fikcyjnych dziennikarzy: Krzysztof Suwart, Krzysztof Major oraz Konrad Wojciechowski. Ten ostatni to jednak prawdziwa osoba, pisze artykuły nie tylko dla WP.pl, lecz także m.in. dla „Gazety Wyborczej” i „Dziennika Gazety Prawnej”. - Artykuły podpisane nazwiskiem Konrada Wojciechowskiego opublikowane na stronie Wirtualnej Polski promują podmioty prywatne jak i publiczne, a w swojej formie bliźniaczo przypominają teksty fikcyjnego autora Krzysztofa Suwarta - tłumaczy Sebastian Klauziński z OKO.press.

Dołącz do dyskusji: Uznany przez OKO.press za fikcyjnego dziennikarz Konrad Wojciechowski istnieje. Współpracuje z WP, "GW" i "DGP"

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jk
Oczywiście teraz będzie wałkowanie tego, że jeden okazał się prawdziwy. I wszyscy zapomną, że 2 najwyraźniej jednak naprawdę nie istnieje. No i umknie cała istota artykułu w OKO, którym nie było przecież pisanie pod pseudonimem, tylko niezdrowa relacja biznesowo-polityczna łącząca WP z szeroko pojętym Ministerstwem (zależnymi spółkami i funduszami).
23 8
odpowiedź
User
plot
dziś okazało się także, że Suwart również istnieje ;) oko, dajcie coś nowego!
12 10
odpowiedź
User
ciekawy
Czy ja również w wypowiedzi Sebastiana Klauzińskiego nie doczytałem się słowa "przepraszam"?
13 4
odpowiedź
User
git
Ojojojo no i mamy linie obrony. Z 3 dwoch okazalo sie fejkiem wiec to tak jakby nie bylo tematu ;)
8 6
odpowiedź
User
Ariadna
dziś okazało się także, że Suwart również istnieje oko, dajcie coś nowego!


Istnieje autor, który się podpisywał takim pseudo.
Ale to nie zmienia faktu, że pisali laurki, konsultowane z MS.
8 4
odpowiedź
<