SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Dwie handlowe niedziele w miesiącu były lepszym rozwiązaniem

Rok obowiązywania zakazu handlu sprawił, że Polacy są dobrze zorientowani, w które niedziele można zrobić zakupy. Tegoroczne zaostrzenie handlu nie było dla nas zaskoczeniem - wynika z badania Havas Media Group.

Dołącz do dyskusji: Dwie handlowe niedziele w miesiącu były lepszym rozwiązaniem

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kasia
Moim zdaniem jest dobrze tak jak jest. Ludzie poszaleli z tymi zakupami i tyle
7 8
odpowiedź
User
Polones Copue
Zakupy są najważniejsze dla gospodarki, a gospodarka jest najważniejsza na świecie :-)
9 4
odpowiedź
User
Ala
Dlaczego nie zrobiono dyżurów jak apteki? To jest najlepsze rozwiązania . Wtedy by dany market handlował raz lub dwa razy w miesiącu! Wilk syty i owca cała, Nie było by upiepszone życie klientów bo zawsze w razie problemu awarii w domku mogli kupić!
5 5
odpowiedź
User
To ja nikt inny
Masa hipokryzji! Po pierwsze kościół katolicki twierdzi, że trzeba dni święte święcić, ale księża zarabiają najwięcej w niedziele. Może daliby przykład inny i szanowaliby niedziele? Mogą wychodzić na ambonę, wymawiać swoje poglądy, ale nie brać za to pieniądze, które są ich zarobkiem. W Niemczech jest podatek wyznaniowy. Ludzie dają też na tacę, ale nie aby utrzymywać księdza a zupełnie na inne cele, np. na utrzymanie budynku, Caritas i inne organizacje.

Po drugie, dlaczego tylko zamykają sklepy? Czy nie istnieją inne zawody, w których pracuje się również w niedzielę. Zacznijmy od polityków występujących w radiu i telewizji, dziennikarze, oczywiście też celnicy na granicy, kolejarze, kierowcy transportu publicznego, obsługa w restauracji, kucharze, taksówkarze, pielęgniarki i lekarze a nawet ludzie w elektrowni. Czy oni nie mają rodzin z którymi mogliby spędzać wolne niedziele?

W Niemczech w 13 niedziel w roku każda gmina może otworzyć sklepy, np. przed gwiazdką albo jeżeli jest jakaś impreza w mieście. Właściwie dobre rozwiązanie, bo w ten sposób można zachęcić ludzi do odwiedzania innych miast. W Trójmieście oznaczałoby to, że w każdą Niedzielę można by gdzieś robić zakupy, w pierwszą niedzielę w tygodniu w Gdańsku, w następną niedzielę w Gdyni a w trzecią w tygodniu w Wejherowie, Żukowie i Pruszczu-Gdańskim. W dużych miastach niemieckich są drogerie i sklepy spożywcze na dworcach i one są otwarte również w niedziele. W Niderlandach nie martwią się o Pana Boga i otwierają w Niedziele sklepy a w inny dzień tygodnia później albo w cale.
6 6
odpowiedź
User
Jwch
Kosmici maja internet i komentują haha jeden Pan chce co tydzień kupować sofę haha, drugi co tydzień worek cementu i zakupy może zrobić tylko w 1,2 i 3 niedzielę miesiąca 😂
5 7
odpowiedź
<